Zico ve beni atacak diye korktum

Zico ve beni atacak diye korktum.16922
  • Giriş : 28.02.2008 / 12:35:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ve Galatasaray Teknik Direktörü Kalli'den ilginç açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

F.Bahçe teknik patronu, "Kapasitesi olmayan bir hakemdi. İlk defa top toplayıcı çocuğun hakeme kırmızı kart çıkartırdığını gördüm. Mutlaka eğitilmiştir" dedi. Kalli, "Beni ve Zico’yu da atacak diye korktum" yorumu yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico başta, G.Saray Teknik Direktörü Kalli ile iki takım yöneticileri hakem Cüneyt Çakır’ı sert sözlerle eleştirdi. Zico şöyle dedi:

"Kapasitesi olmayan bir hakemdi. Kendisini kaybetti. Bu kapasitesiz hakemi atayanlarda da suç görüyorum. Gökhan’ın atılmasını yanlış buluyorum. Türk futbolu adına üzülüyorum. 40 senedir futbolun içindeyim, bu kadar sarı ve kırmızı gördüm. İlk defa top toplayıcı çocuğun hakeme kırmızı kart çıkarttırdığını gördüm. Bilmiyorum eğitildi mi bu çocuklar. Mutlaka eğitilmiştir. Düşünüyorum, neden Türk futbolu ileri gitmiyor. Çünkü hakemler ev sahiplerine karşı çok tölaranslı. Buna alışıyorlar.

Avrupa’ya gidince başarısız oluyorlar. G.Saray’ın hakem desteğine ihtiyacı yok. Kendileri bir ekol. Saha içinde böyle kararlar veren bir kişiyi hakem olarak adlandıramayacağım. Okuluna dönmeli ve öğrenmesi gereken şeyleri öğrenmeli. Başımız eğik değil. Yara alsak da, düzgün bir şekilde çalıştığımız sürece başımız hep dik kalacaktır."

Bizi de atacak diye korktum

Çakır’ın maçı katlettiğini belirten F.Bahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ise " Bu tip hakemler Türk futbolundan temizlenmedikçe, Türk futbolunun bir yere varması mümkün değildir. Cüneyt çakır’ı bir daha maçlarımızda görmek istemiyoruz. Seyircimizin bu hakeme karşı göstereceği tepkiyi biz önleyemeyiz" diye konuştu.

Kalli ise "Bir ara hakem beni ve Zico’yu da sahadan atacak diye korktum. Kartlarını herkese gösteriyordu" yorumu yaptı. G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "2 yıl önce aynı hakemle F.Bahçe’ye 4-0 kaybettiğimizde, F.Bahçe yöneticileri, Cüneyt Çakır’ı yere göğe sığdıramıyorlardı. Ama ortada bir gerçek var ki Çakır, 4 kırmızı ve 10’dan fazla sarı kart çıkarttı. Bu maçta, bu derece kart çıkmasına neden olacak olaylar olmadığını düşünüyorum" dedi. G.Saray Sportif AŞ Müdürü Adnan Sezgin ise hakemin kart kararlarının irdelenmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious