Zico'dan Gökhan'a övgü!

Zico'dan Gökhan'a övgü!.12297
  • Giriş : 19.11.2007 / 16:47:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico,antrenman sonrası açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi ve ligde yapacakları zorlu maçlar için planlarının hazır olduğunu söyledi.

Samandıra'daki tesislerde antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı teknik adam, zor maçlarla ilgili bütün olasılıkları düşündüklerini ve planları hazır tuttuklarını belirtti.

Her maçın ayrı bir hikayesi olduğunu ifade eden Zico, ''Elbette ki hazırız. Unutmayalım, her maç ayrı bir hikayedir. Alacağımız o anlık kararlar da olabilir. Bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Şu ana kadar olabilecekleri kafamızdan geçirip her şeye hazır durumda bekliyoruz. Umarım ki bundan sonra da böyle güzel bir şekilde devam edecek. Sıkıntılı durumlardan da birlikte çıkmak zorundayız'' diye konuştu.

Şu anda sadece Ankaraspor maçını düşündüğünü kaydeden Brezilyalı teknik adam, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde kalan iki maçtan 2 puan almaları durumunda gruptan çıkma hedefini gerçekleştireceklerini kaydederek, ''Hedefimiz her zaman için teker teker gitmek ve başarılı sonuçları almak. Fenerbahçe gibi bir takıma hep en iyisini elde etmeye çalışmak yakışır. Milano'dan da en iyi skoru almaya çalışacağız. Her maça kazanma parolasıyla çıkıyoruz'' dedi.


GÖKHAN'A ÖVGÜ VE TAVSİYELER

(A) Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Norveç'i yendiği maçtaki performansıyla beğenilen Fenerbahçeli futbolcu Gökhan'ı öven Zico, futbolcusuna aynı zamanda tavsiyelerde de bulundu.

Sarı-lacivertli futbolcunun, milli takımın sağ kanadını hareketlendirdiğini ve alınan skorda büyük payının olduğunu ifade eden Brezilyalı teknik adam, çalışmasını şimdi olduğu gibi sürdürdüğü taktirde geleceğinin parlak olduğunu vurguladı.

Zico'nun Gökhan'ı öven ve tavsiyeler veren konuşmaları özetle şöyle:

''Gökhan gerçekten milli takımda oyuna girdiği andan itibaren skora etki etti. Sağ kanada hareketlilik getirdi, arkadaşlarına hareketlilik getirdi, takımın havasını değiştirdi. Herkesle uyumlu oynayıp hareketlilik getirince milli takımın aldığı skorda çok büyük bir payı oldu. Umarım ki bundan sonra da her şey onun için güzel bir şekilde gelişir. Kendini geliştirdi, Fenerbahçe gibi bir takımda ilk 11'de oynamaya başladı, sonra milli takıma çıktı. Bunların hepsini ortaya koyduğunuzda Gökhan'ın ne kadar başarılı, geleceği parlak bir oyuncu olduğunu görüyoruz.

Gökhan şu anda kalitesini gösterdi. Fakat bu noktada Gökhan'ın da bilmesi gereken bir şey var. Futbolcular belli noktaya kadar çıkar ve en üst seviyeye ulaşırlar. Ondan sonra büyük futbolcu olabilmek için o seviyeden sonra çalışmayı bırakmamak gerekiyor. Her zaman için ilk baştaki isteğinizi sonuna kadar devam ettirmeniz gerekiyor. Onu maçlarda izleyenler, fizik kondisyon, yardımlaşma, pozisyon alma olarak, harika olduğunu göreceklerdir. Ama her zaman için çalışmaya ihtiyacı var. Performansının en yüksek noktasında olduğunda bile kendini geliştirmeye devam ettiği müddetçe mevkisinin en iyileri arasında olacağını görecektir. Çalışmasını sürdürürse geleceğini parlak olarak görüyorum.''


MİLLİ TAKIM

Millilerin, Norveç karşısında etkili bir oyun ortaya koyarak ''adeta parladığını'' ifade eden Zico, Bosna-Hersek maçından da başarıyla ayrılacağına inandığını söyledi.

(A) Milli Futbol Takımı'nın grup maçlarının başından bu yana hep kendisine bağımlı olarak mücadele ettiğini anlatan Brezilyalı çalıştırıcı, ''Bu noktada da başarılı oldu. Norveç maçında futbolcular kendilerine güvenle oynadı. Adeta saha içinde parladılar. Büyük bir avantaj yakaladılar. Kaybetselerdi tabii ki üzüntü yaşayacaklardı. Son maçtan da umarım galibiyetle ayrılır ve en güzel şekilde Avrupa Şampiyonası'na giderler. Şimdi daha dikkatli olmaları gerekiyor. En küçük hataların büyük sonuçlar doğuracağını bilerek en iyi sonucu alacaklardır'' şeklinde konuştu.

Zico, milli takımda forma giyen Fenerbahçeli oyuncuların performanslarından da memnun olduğunu belirterek, ''Onların güzel performansını gördükçe ben hocaları olarak gurur duyuyorum'' dedi.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın sakatlıkları bulunan oyuncuların durumlarının düzelmesi açısından iyi olduğunu kaydeden Fenerbahçe Teknik Direktörü, şu an takımla çalışan her oyuncunun yüzde 100 hazır olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious