Zico'dan profesyonellik dersi

Zico'dan profesyonellik dersi.10909
  • Giriş : 18.01.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico oyuncularına bir dizi uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçeli futbolcular, cumartesi Fortis Türkiye Kupası’nda oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediye maçının hazırlıklarını dün yaptığı çift idmanla sürdürdü. Sabah gerçekleştirilen antrenman öncesi, Antalya kampının değerlendirmesini yaparak önemli uyarılarda bulunan teknik direktör Zico, oyuncularına adeta ders verdi.

Sahada futbolcularını etrafında toplayarak, hem kampta, hem de öncesinde üst üste yaşanan sakatlıklar konusunda konuşan Brezilyalı hoca “Gereksiz hırs yapmayın” derken şöyle devam etti:

“Futbolcu için asıl önemli olan, sağlığıdır; dinamik olması ve kendini maça hazır hissetmesidir. Kamp yorgunluğunu atacağız. Ve siz sakat futbolcular bir an önce oynayacağım diye, sakatlığınız tam geçmeden zorlama yapmayın. Size her seferinde söylüyorum hepiniz oynayacaksınız diye. O kadar zor maçlara çıkacağız ki hepinize şans tanıyacağım.

‘İŞE SAYGI DUYUN’
Sizin mesleğiniz Futbol. Ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Yediğiniz ekmeğe saygı duyun. Zaten sakatlığınız geçmeden zorlama yaparsanız, ileride kariyeriniz de zarar görebilir. Kezman’ın dışındaki bütün sakatlıklar kronik. Hep sizin gereksiz zorlama yapmanızdan kaynaklanıyor ve kendinize tatilde bakmamanızdan."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious