Zico'dan Sevilla yorumu!

Zico'dan Sevilla yorumu!.12297
  • Giriş : 21.12.2007 / 21:08:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Sevilla'nın oldukça güçlü olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. turda eşleştikleri İspanya'nın Sevilla takımının uyumlu ekip olduğunu ve bu nedenle küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Sarı-lacivertli takımın, Trabzonspor ile yapacağı karşılaşma için bu akşam gerçekleştirdiği son idman öncesinde oyuncularla bir toplantı yapan Zico, futbolcularına Sevilla'yı değerlendirdi.

Brezilyalı teknik adam, değerlendirmesinde, Sevilla'nın Avrupa futbolunda gerçekten birbirine çok uyumlu maçlar çıkarttığını gördüğünü, bu yüzden de İspanyol ekibinin zorlu bir rakip olduğunu söyledi.

Zico, Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla ile eşleştiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

''Onlar da bizim gibi 16 takım arasına kaldı. Çok iyi adapte olmuş oyuncuları var. Onun için de iyi bir ekip. Arsenal'in bulunduğu gruptan lider olarak çıktılar. Futbolcuları tek tek ele aldığınızda çok koordineli maçlar çıkartıyorlar. Ancak insanlar Sevilla'nın tarihine bakıp çok büyük başarılar olmadığını düşünüp, küçümseyebilirler. Ama Avrupa futbolunda gerçekten birbirine çok uyumlu maçlar çıkarttığını görüyorum, bu yüzden de zorlu bir rakip olduğunu düşünüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious