Zico'nun adı, Portekiz ile anılıyor

Zico'nun adı, Portekiz ile anılıyor.13073
  • Giriş : 16.06.2008 / 15:50:00

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrasında, Chelsea'de göreve başlayacak olan Felipe Scolari'nin yerini kimin alacağı, İtalyan spor basınınında da büyük merak konusu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalyan spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, bugün konuya ilişkin haberinde, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Brezilyalı teknik direktör Zico'nun Portekiz (A) Milli Futbol Takımının başına geçebileceğini ileri sürdü.

La Gazzetta dello Sport, ''Portekiz'de Scolari sonrası için Zico dahil üçlü yarış'' başlığı altında bugün yayımladığı bir haberde, Zico dışındaki iki adayın ise Brezilyalı Wanderley Luxemburgo ile Hollandalı teknik adam Frank Rijkaard'dan oluştuğunu yazdı.

Haberde, Zico'nun en güçlü olasılık olduğuna değinilerek, Scolari'nin de Fenerbahçe'nin eski antrenörü 55 yaşındaki Brezilyalı çalıştırıcı için ''Zico, büyük bir teknik direktör'' dediği belirtildi.

Zico'nun ise Portekiz'den gelecek teklife yeşil ışık yakarak, ''Portekiz Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nın en güçlü ekiplerinden biri. Bu ekip, dünyanın en iyi oyuncusu Cristiano Ronaldo'ya da sahip'' şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious