Zico'nun hayalindeki iki ülke

Zico'nun hayalindeki iki ülke.9436
  • Giriş : 08.04.2008 / 15:33:00
  • Güncelleme : 08.04.2008 / 15:49:37

Fenerbahçe'nin Brezilyalı teknik direktörü Zico, hayalinin İngiltere veya İspanya ligindeki takımlardan birinde teknik direktörlük yapmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya'nın Marca gazetesinde bugün yayımlanan demecinde Zico, sezon sonunda Fenerbahçe ile sözleşmesinin biteceğinin hatırlatılması üzerine ''Dünya futbolunun başında olan İngiltere ve İspanya'da bir gün teknik direktörlük yapmak her teknik adamın rüyasıdır. La Liga'da yaşanan Futbol hoşuma gidiyor. Fenerbahçe'ye de teşekkür etmek istiyorum. Onlar, kalmam için görüşmeleri tamamlamamızı istiyorlar'' dedi. Teknik direktör olarak kendisine en fazla etki eden ismin Tele Santana olduğunu ifade eden Zico ayrıca, Brezilya Futbol Federasyonu'nun başında Ricardo Teixeria olduğu sürece Brezilya Milli Takımı'nın başına geçme olasılığı olmadığını söyledi.

Bu arada Zico, teknik direktörlükte özelliklerini şöyle anlattı:

''Her zaman golün arkasında gidiyorum. Eğer gol atmazsan maçı kazanamazsın. İkinci olarak çalışmayı ve futbolcular arasındaki güvene büyük önem veriyorum. Kişisel beceriyi geliştirerek, takımı iyileştiriyorum.''

Brezilyalı teknik adam, Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'ye güveninin İnter'i yendikleri maçta başladığını belirterek, ''Sadece kazanmaktan dolayı değil, oyun stilimizden. Daha sonra biliyorsun ki elemelerde her şey olabilir'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious