Zico'nun hep arkasındayız

Zico'nun hep arkasındayız.14706
  • Giriş : 10.03.2008 / 22:25:00

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, teknik direktörleri Zico'nun her zaman arkasında olduklarını ve olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şekip Mosturoğlu, Cumhuriyet Gazetesi'nin ''Sporda 2007'nin Yıldızları'' ödül töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mosturoğlu, yönetim olarak Zico'yu hiç eleştirmediklerini vurgulayarak, ''Biz hep arkasındaydık, hala arkasındayız. Bu da bizim doğru tercih yaptığımızı, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Zico'yu teknik direktör olarak sözleşmeyle kulubümüze bağlarken düşüncemiz, özellikle Avrupa'da istikrarlı bir başarıyı ve büyümeyi sağlamaktı. Zico da bunu sağlayacak kriterlere sahipti, bunun için için seçilmişti zaten. Biz memnunuz, doğru seçim yaptığımızı herkesin kabul etmesi bizi de memnun ediyor'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, sürekli yılın takımı seçildiği hatırlatıldığında Mosturoğlu, ''Bu ödülleri normal buluyorum. Sportif performansına bakıldığında 2007, kulübümüzün altın çağı oldu. Bir dönemin, kurumsal bir başarının taçlandırılması oldu. Bu ödülleri hakediyoruz. Her zaman daha iyisini yapmak gerekiyor. Başarımızın taçlandırılması, çalışmalarımızda bize hem daha fazla şevk, hem de onur veriyor'' dedi.

Mosturoğlu, Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final kura çekimiyle ilgili görüşlerini de şöyle açıkladı:

''Son 16'dan beri aynı şeyi söylüyoruz; hepsi birbirinden güçlü takımlar, rakip ayırt etmek mümkün değil, herbirinin farklı açıdan gücü var. Tabii ki gönlümüzden geçen rakip var ama önemli olan, Fenerbahçe'nin oyun yapısına, hücum anlayışına, zenginliğine uygun bir rakiple karşılaşılması. Hücumu oynatmayı seven, oynatan bir takımla oynamak istiyoruz.''

Törene katılan Galatasaraylı yönetici Fatih Gökşen, yeni dönemde yönetimde yer almayacağını açıkladı.

4 yıldır sarı-kırmızılı kulüpte görev aldığını belirten Gökşen, ''Yeni dönemde görev almayacağım. Tabii ki gencim ve görev almak için önümde uzun yıllar var ama bu dönem dinlenmeyi düşünüyorum'' diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious