Zico'nun kaderi belli oluyor

Zico'nun kaderi belli oluyor.13073
  • Giriş : 19.05.2008 / 16:00:00

Fenerbahçe'de yönetim bu hafta teknik direktör dahil olmak üzere birçok konuda kararlar almaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'ye tarihinde ilk kez çeyrek final oynatma başarısı gösteren ve sözleşmesi sona eren Arthur Zico'nun takımda kalıp kalmaması ile ilgili karar da bu hafta verilecek. 21 Mayıs'ta Şampiyonlar Ligi Finali'ni izlemek için Rusya'ya gidecek olan sarı lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, en geç bu hafta sonuna kadar Zico konusunda kesin kararını verecek.

Sarı lacivertli kulüpten yıllık 1 milyon 750 bin Euro kazanan tecrübeli çalıştırıcı, yeni sezon için yönetimden bu rakamın iki katını talep etti. Yönetim kurulunun genelinde ise, Brezilyalı çalıştırıcının kalması yönünde görüş bildirildiği ifade edildi. Ancak Brezilyalı çalıştırıcının istediği yüksek ücretten dolayı yönetimde rahatsızlıklar oluştuğu belirtildi. Maddi konulardaki probleme rağmen sarı lacivertli yönetimde hocanın istediği ücretin düşürülüp Brezilyalı teknik adam ile yola devam edilmesi kararı hakim. Ancak yönetimin buna rağmen diğer hoca alternatiflerini elinde bulundurduğu ve cuma gününe kadar kesin kararın verileceği belirtildi.

Bu arada yönetimin, Zico konusunda bu kadar beklemesindeki etkenin, maddi konuların yanısıra ligde yapılan bazı taktik hataları olduğu da ifade edildi. Özellike şampiyonluk mücadelesindeki kritik Bursaspor maçına yedek kadro ile çıkan sarı lacivertli takım, bu maçı kaybetmiş ve lig mücadelesinde önemli bir yara almıştı.

Bu hafta sonuna kadar hoca konusunda kesin kararını verecek olan yönetimdeki genel görüş ise, bu olumsuzluklara rağmen Zico ile devam etmek yönünde. Bunun en önemli etkenlerinden birinin de takımdaki Brezilyalı oyuncuların fazla olması.

Öte yandan sarı lacivertli yönetim forvet konusundaki girişimlerini sürdürüyor. CSKA'lı Wagner Love'u transfer etmek isteyen sarı lacivertli yönetim, futbolcunun yüksek maliyetine takılıyor. Yönetim, yabancı oyuncu konusunda temaslarını sürdürüyor. Şilili futbolcu Maldonado'nun takımdan gönderileceği, Kezman'ın durumunun ise menajeri ile yapılacak görüşmeden sonra netlik kazanacağı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious