Zico'nun rüyaları Kadıköy üzerine

Zico'nun rüyaları Kadıköy üzerine.11552
  • Giriş : 31.01.2009 / 09:49:00

Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkan Zico, yeni takımı CSKA Moskova ile mücadele vereceği UEFA Kupası'nda Kadıköy'deki finali hayal ediyor..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico, yeni takımı CSKA Moskova ile birlikte kamp yapmak için geldiği Antalya'da Lig TV'ye röportaj verdi. Fenerbahçe'ye ilk geldiğinde başkana Wagner Love'u istediğini söyleyen Zico, şimdi CSKA'da bu oyuncuyla çalışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Semih ve Gökhan Gönül'e forma şansı vererek kendilerini ortaya çıkarmalarında payı olduğunu söyleyen Brezilyalı teknik adam, Roberto Carlos ve Alex'in Fenerbahçe ile sözleşme yenilemelerine de çok sevindiğini dile getirdi.

'ŞAMPİYONLUK TAKIM İŞİ'

Fenerbahçeli taraftarların önce kendisini 'eski Zico' olarak sevdiğini söyleyen Zico, "Daha sonra beni bir teknik direktör olarak sevmeye başladılar. Bu benim zaferimdi. Fenerbahçe'de bazı problemler oldu ama geriye baktığımda hep pozitif şeyler var aklımda. Bir zafer yaşadık, şampiyon olduk. Avrupa'da çok başarılı olduk. İçim çok huzurlu" diye konuştu. Özbekistan'da kendisine maddi olarak çok iyi teklifler yapılmasına karşın CSKA Moskava'nın önerisini kabul ettiğini söyleyen Zico, "Avrupa kupalarında yer almak benim gibi gelişen bir teknik adam için çok önemli" ifadesini kullandı. Zico, Aziz Yıldırım kendisine yaptığı, "Yürüye yürüye şampiyon olmalıydık" eleştirisi için de, "Aziz Yıldırım, şampiyonluğun biz olmadan olabileceğini zannetti herhalde. Bu iş bir takım işi. Herkes bir parçadır" yorumunu yaptı.

DEİVİD'İ TAKİP EDİYOR

UEFA Kupası'nda Aston Villa ile karşılaşacak olan CSKA'nın yeni hocası, "Bizim için yol çok uzun ve zorlu" derken Galatasaray'ın da kupada iddialı olduğu ve finalin de Kadıköy Şükrü Saracoğlu'nda olduğunun hatırlatılması üzerine, "Ne maç olur ama? Fenerbahçe taraftarı da böyle bir maçta elbette bizi yani CSKA'yı destekler" diyerek ilginç bir değerlendirmede bulundu. Zico, Fenerbahçe ile henüz sözleşme yenilemeyen Deivid'i takip ettiğini de sözlerine ekledi.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*