Zidane pişman değil!

Zidane pişman değil!.11118
  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Zinedine Zidane, Pişman olmadığını ama üzgün olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransız Televizyonuna bu akşam konuşan Zinedine Zidane, futbolculuk kariyerinin son maçı olan İtalya karşılaşmasında, İtalyan futbolcu ile yaşadığı tartışma sonrası Materrazzi'nin sarf ettiği sözler nedeniyle rakibine kafa atmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kırmızı kartla oyun dışında kalan Zidane, yaptığı açıklamayla olayın merak edilen iç yüzünü açıkladı.

Zizu lakaplı Fransız futbolcu yaptığı açıklamada, yaşadıkları tartışma sonrasında Materrazzi'nin kızkardeşine ve annesine hakaret ettiğini belirterek, “Ben arkamı döndüm ama defalarca hakaret etti. Pişman değilim ama üzgünüm. Maçı izleyen birçok çocuktan özür diliyorum. Benim de çocuklarım var. Ama pişman değilim. Bana karşı çok net bir provokasyon yapıldı. Kasıtlı bir şey değildi. Videonun izlenerek provokatörün cezalandırılmasını istiyorum. Ben davranışım üzerine kırmızı kart gördüm. Ama videonun da izlenmesi gerekir'' ifadelerini kullandı.

İtalyan oyuncunun annesine ve kız kardeşine karşı çok ağır sözler söylediğini belirten Zidane, ne tur bir küfre muhatap olduğunu ekran önünde tekrarlamadı ancak dudak okuma uzmanlarını değerlendirmelerini teyit ederek annesi ve kız kardeşine fahişe denildiğini dolaylı olarak doğruladı.

'BENİM GERÇEK TERÖRİSTİM BU’

Zidane, maçtan sonra soyunma odasında antrenörden ve bütün Milli Takım oyuncularından özür dilediğini belirtirken, Fransa Cumhurbaşkanı Chirac'ın hem takıma hem de kişisel olarak kendisine büyük desteği olduğunu sözlerine ekledi. İtalyan futbolcu Marco Materazzi ise İtalyan gazetelerine verdiği demeçte, olaydan önce Fransız yıldıza hakaret ettiğini itiraf etti, ancak ‘Terörist’ demediğini, annesiyle ilgili küfür de sarf etmediğini açıkladı.

Sert futboluyla tanınan ‘Matrix’ lakaplı futbolcu, olayın asıl suçlusunun Zidane olduğunu öne sürdü. Materazzi, “Kendisini birkaç saniye formasından çektim, bana dönüp aşağlayıcı bir şekilde ‘Çok istiyorsan maçtan sonra formamı sana verebilirim’ dedi. Ben de küfürle karşılık verdim. Fakat ona ya da ailesine terörist demedim. Ben çok cahil bir adamım. İslamcı teröristin ne olduğunu bile bilmem'' şeklinde konuştu. Materazzi, yanındaki 10 aylık kızını göstererek, “Benim gerçek teröristim bu'' diye espri yaptı. Inter'li savunma oyuncusu, annesini 15 yaşında kaybettiğini ve tüm annelerin kendisi için kutsal olduğunun altını da çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious