Zihinsel engelli kıza tecavüze 14 yıl

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Samsun’da akli dengesi bozuk 16 yaşındaki E.K’ya tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki Recep Şanlı'ya, mahkeme 14 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şanlı, genç kızı tanıdığını ancak cinsel ilişkiye girmediğini iddia ederken, duruşmada dinlenen E.K., sanığın kendisini mağaraya götürüp tecavüz ettiğini söyledi.

Çatalarmut Mahallesi’nde 1 yıl önce meydana gelen olayda, ailesiyle birlikte oturan zihinsel engelli E.K., sokakta gezerken yanında Recep Şanlı’nın kullandığı otomobil durdu. İddiaya göre Şanlı aynı mahallede oturdukları genç kızı, “Seni evine bırakayım” diyerek otomobiline davet etti. E.K. yağmur yağdığı için Şanlı’nın teklifini kabul etti. Ancak Recep Şanlı, E.K.’yı Baruthane Mevkii'nde bulunan eski bir mağaraya götürdü. Ve burada genç kıza tecavüz etti. Daha sonra da E.K’yı evinin yakınlarında bırakarak gitti. Çamurlu elbiselerle evine dönen E.K.’nın, başına gelenleri önce ailesine sonra da polise anlatması üzerine Şanlı yakalanarak tutuklandı.

Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘akli dengesi tam olmayan mağdureyi tehdit ederek zorla cinsel ilişkiye girmek’ suçundan bugün son kez hakim karşısına çıkan tutuklu sanık Recep Şanlı ifadesinde tecavüz iddiasını kabul etmedi. Şanlı, “E.K’yı mahalleden tanırım. Kendisiyle cinsel ilişkiye girmedim. Sadece bir kaç kez parkta oturduk. Ben suçsuzum” diye konuştu. Ancak duruşmaya katılan E.K., sanığın yalan söylediğini belirterek, “Marketten eve dönüyordum. Bir otomobil yanımda durdu. ‘Arabaya bin, seni evine götüreyim’ dedi. Tanıdık olduğu için ben de arabaya bindim. Ancak beni hiç bilmediğim bir yerde mağaraya götürdü. Burada zorla ilişkiye girdi. Sonra da evimin yakınında bıraktı. ‘Kimseye söyleme, seni öldürürüm’ diyerek beni tehdit etti. Ama elbiselerim çamur olduğu için annem sıkıştırdı. Ben de her şeyi anlattım” dedi.
Mahkeme akli dengesi tam olmayan genç kıza tecavüz etmek suçundan tutuklu yargılanan Recep Şanlı’ya 14 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious