Zihinsel engelliler halı dokuyor

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Mersin'in Mut ilçesinde zihinsel engelli öğrenciler, Halk Eğitim Merkezi ve Ak Ali Küçük Eğitim Uygulama Okul ve İş Eğitim Merkezi'nce açılan kilim dokuma kursunda halı dokumayı öğreniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Cengiz, yaptığı açıklamada, gelen talebi değerlendirdiklerini ifade ederek, halk eğitim merkezi bünyesinde usta öğreticileri görevlendirerek kendi okullarına kurulan atölyede 5 zihinsel engelli öğrenciye halı dokumacılığı kursu verildiğini bildirdi.

Ak Ali Küçük Eğitim Uygulama Okul ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Yıldız ise zihinsel engelli çocukların topluma kazanılmasının gerektiğini belirterek, "Engelli denildiği zaman insanların aklına sanki hiç bir şey yapamayacakları geliyor. Ama çocuklara gerekli eğitim verildiği zaman işin üstesinden gelebiliyorlar. Bu öğrencilerimizi kazanmamız gerekiyor." dedi.

Usta öğretici Hacer Bakır ise zihinsel engelli öğrencilerin öğrenmeye çok hevesli olduklarını belirtti. Bakır, "Kurs başlayalı 2 ay oldu, biraz zorlandılar. Fakat el becerilerini geliştirerek dokumacılığa alıştılar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious