Zilan Şeyhi Süleyman Bağdu anıldı

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Yaklaşık üç hafta önce Batman'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Zilan Şeyhi Süleyman Bağdu anıldı. Anma töreninde 5 bin aileye kurbanlık et dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüzlerce küçük ve büyük baş hayvan kesilerek 3'er kiloluk paketler halinde Beşiri ve Batman'da yoksul ailelere dağıtımının yapıldığını belirten Şeyh Süleyman Bağdu'nun oğlu Selman Bağdu, binlerce kişinin taziyelerine gelmeleri ile acılarının hafiflediğini belirtti. Süleyman Bağdu, yoksul ailelere dağıttıkları kurbanla duygularını pekiştirdiklerini ifade etti.

Zilan şeyhlerine ait Kaniraval Türbesinde kesilen yaklaşık 500 hayvanın eti Beşiri Belediyesinin tespit ettiği ailelere, çevre köy ve Batman'da yaklaşık 200 fakir öğrenciye verildi.

Yüzlerce, kişinin akın ettiği türbede babalarını yad ettiklerini belirten Bağdu, fakir aileleri sevindirmenin bir baba mirası olduğunu söyledi

Ayrıca Karadeniz başta olmak üzere Türkiye'nin değişik illerinden ve Batman Sason, Kozluk Beşiri'den gelen misafirlere de türbede onlarca yemek kazanında yemekler pişirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious