Ziller çaldı

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

Minik öğrenciler artık okullu oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Birinci sınıfa yeni başlayan çocuklar için okullar açıldı. Okula yeni başlayacak öğrencilerden biri olan İbrahim de binlerce öğrenci gibi aynı heyecanı yaşadı. Sabahın erken saatinde çantasını eline alan küçük İbrahim annesi ile birlikte okulunun yolunu tuttu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni başlattığı bir uygulama ile birinci sınıfa yeni başlayacak küçük öğrenciler okulların açılışından bir hafta önce okula başladı. Bu uygulama ile öğrencilerin okul hayatına, arkadaşlarına, öğretmenlerine daha rahat uyum sağlayabilmeleri amaçlanıyor. İbrahim de bugün okula başlayan binlerce öğrenciden biri. O da uzun yıllar sürecek eğitim hayatına bugün ilk adımını attı.

Annesinin okula gitmesi için hazırladığı İbrahim, önlüğünü, çantasını ve beslenmesini hazırlayarak okula başlama saatinin gelmesini heyecanla bekledi.

Okula gitme saatinin gelmesini bekleyen İbrahim, çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Okulun nasıl bir yer olduğunu hayal eden İbrahim, orada oyun oynandığını, tenefüse çıkıldığını ve arkadaşlarının olacağını söyledi. Büyüyünce trafik polisi olmak istediğini belirten İbrahim, heyecandan gece uyuyamadığını da ifade etti.

İbrahim kadar heyecanlı olan annesi Emine Yıldırım, bugünün onun için çok anlamlı bir gün olduğunu ifade etti. Artık küçük oğlunun büyüdüğünü söyleyen anne Yıldırım, "İbrahim bize bu heyecanı tattıracak, bu bizim için çok önemli. İbrahim iyişallah başarılı olacak." dedi.

Birinci sınıfların okula yeni başlamasının çocuklar ve veliler için çok iyi olduğunu belirten anne Yıldırım, bunun İbrahim ve kendisi için de iyi olacağını ifade etti.

Okula başlama saatinin gelmesinin ardından annesiyle birlikte evden çıkan İbrahim okulun yolunu tuttu. Annesinin elini tutarak Şenlik İlköğretim Okulu 1-E sınıfına giren İbrahim burada sırasına oturup arkadaşları ve öğretmeni ile tanıştı.

Şenlik İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Muammer Tekiner, çocukların bu bir hafta içerisinde okula alıştırılacağını belirterek çocuklara ilk günün heyecanını yenmeleri için ikramlarda bulunacaklarını kaydetti.

Tekiner, birinci sınıfa başlayacak çocukların okula bir hafta erken başlamaları için uygulanan bu sistemin henüz yeni olması nedeniyle sonuçlarının bilinmediğini bakanlığın yayınladığı genelge ve programla öğretmenlerin çocuklara okulu tanıtacaklarını ifade etti.

Bu sistemin sonuçlarının iyi olacağını umduklarını belirten Tekiner, bu eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious