Zimmetine para geçiren kadın yakalandı

Zimmetine para geçiren kadın yakalandı.5720
  • Giriş : 13.05.2009 / 12:44:00

Adana'da görev yaptığı bankadaki müşteri hesaplarından zimmetine para geçirdiği iddiasıyla aranan bankacı kadın ile eşini azmettirdiği ileri sürülen kocası yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, geçen yıl mayıs ayında merkez Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa Bulvarı üzerindeki bir bankanın şubesinde, Özlem H.'nin (37) sorumlu olduğu kasada yapılan incelemede 35 bin TL tutarında açık tespit edildi.

Banka hesaplarında yapılan araştırmada ise Özlem H.'nin, 18 ayrı banka müşterisinin hesaplarına girdiği anlaşıldı. Araştırma sürerken, Özlem H. ile kocası Levent H, ortadan kayboldu.

Özlem H. hakkında ''Bankacılık Kanunu'na aykırılık'' suçundan 6 yıldan 12 yıla kadar hapis istemi ile dava açılırken, banka görevlisi kadın, eşiyle Güzelyalı Mahallesi'nde kayınbabasının evinde yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanan Özlem H, Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Mali Büro Amirliğine teslim edilirken, Levent H. ise, azmettiricilik suçlamasının yanında ''resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık ve iflas'' suçlamalarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*