Ziraat Bankası Almanya'da büyüyor

Ziraat Bankası Almanya'da büyüyor.13397
  • Giriş : 10.07.2008 / 16:31:00

Almanya'da 45 yıldan bu yana faaliyet gösteren Ziraat Bankası, Nürnberg kentinde açtığı yeni şubesiyle, bu ülkedeki şube sayısını 9'a yükseltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nurnberg Şubesi'nin açılışına Ziraat Bankası Avrupa Genel Müdürü Atilla Çetiner, Nürnberg Başkonsolosu Mehmet Selim Kartal ile çok sayıda Türk ve Alman davetli katıldı.

Genel Müdür Çetiner, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'yle Almanya arasında gelişen ticari ilişkilerin, Almanya'da sayıları gittikçe artan Türk müşterilerin ve işletmelerin yanı sıra Alman firmalarının da bankacılık hizmetlerine olan ihtiyaç ve taleplerinin de arttığını belirterek, Ziraat Bankası'nın artan müşteri talepleri ve bölgenin potansiyelini dikkate alarak Nürnberg'te bir şube açmaya karar verdiklerini söyledi.

Ziraat Bankası'nın Almanya'da Berlin, Duisburg, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Münih ve Stuttgart kentlerinde şubeleri bulunduğunu hatırlatan Çetiner, buna ek olarak eylül ayı içinde Essen kentinde, yıl sonuna kadar da Mannheim kentinde yeni bir şubenin açılacağı müjdesini verdi.

Almanya'da “Ziraat Bank International AG” adı altında faaliyet gösteren Ziraat Bankası'nın, 700 milyon doların üzerinde aktif büyüklüğü ve 120'nin üzerinde çalışanıyla tüm AB ülkelerindeki en büyük Türk sermayeli bankalarından biri olduğunu ifade eden Çetiner, ana kuruluş olan Ziraat Bankası A.Ş'nin de dünyanın 18 ülkesinde faaliyet gösterdiğini, Türkiye'de 1200'den fazla şubesiyle en yaygın banka olduğunu kaydetti.

Çetiner, bankanın ürün paletinin, bireysel ve ticari müşterilere internet üzerinden sunulan online vadeli ve vadesiz mevduat hesapları, 84 aya kadar ihtiyaç kredileri, Türkiye'den konut edinmek isteyen vatandaşlara 120 ay vadeli konut kredileri, kurumsal ve ticari müşteriler için şirket kredileri, dış ticaret işlemleri, senet iskontoları ve teminat mektupları gibi geniş bir yelpazeye sahip olduğuna işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*