Zirve Yayınevi davasına başlandı

Zirve Yayınevi davasına başlandı.10585
  • Giriş : 21.11.2008 / 10:31:00

Malatya'daki Zirve Yayınevinde biri Alman 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın on üçüncü duruşması, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Duruşma nedeniyle, sabah saatlerinden itibaren Malatya Adliyesi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Tutuklu sanıklar Emre Günaydın (19), Salih Gürler (20), Abuzer Yıldırım (19), Cuma Özdemir (20) ve Hamit Çeker (19), jandarma ve polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Duruşmayı, öldürülen Alman Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Susanna Geske, Kurtuluş Kiliseleri Başpastörü İhsan Özbek, sanık yakınları, müdahil avukatlar, sanık avukatları, yerli ve yabancı basın mensupları izliyor.

OLAY

Malatya'da 18 Nisan 2007'de Zirve Yayınevinde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüş, polis, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım'ı (19) olay yerinde yakalamıştı.

Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*