Zirveden şok iddia! "Erdoğan Gül'e adaylıktan çekil" dedi

Zirveden şok iddia!
  • Giriş : 01.08.2007 / 22:39:00

Başbakan Tayyip Erdoğan dün gece Abdullah Gül ile 6 saat süren bir görüşme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu görüşmenin bir bölümüne troykanın diğer ayağı Bülent Arınç da katıldı. Elbette gündemde Köşk vardı. Üçlü zirvede ne konuşulduğunu bu üç isim dışında bilen yok. Ortada ise bir iddia var: "Erdoğan Gül'e adaylıktan çekil" dedi. Muhalefet desteği de sağlanmışken, herşeyden önce parti içinde büyük sıkıntı yaratacağı bariz bu iddiayı Erdoğan'a yakın kaynaklara sorduk. Erdoğan'ın Gül'ün adaylığına bakışını şöyle anlattılar:

ALTERNATİFLİ LİSTE BİLE RAFA KALKTI

"Sayın Başbakan tam da aksine Gül'ün adaylığı önünde hiçbir engel kalmadığını düşünüyor ve kendisi vazgeçmediği takdirde, adayı kesinlikle Gül'dür. Herşeyden önce Sayın Başbakan'ın üslubuna ters böyle bir cümle. Ve hatta alternatifli liste bile Sayın Gül'ün aday olma niyetini beyan ettiği basın toplantısı ve ardından MHP'nin Genel Kurul'a gireceğini açıklamasıyla rafa kalktı. Alternatifli liste, muhalefetle uzlaşı sağlanamaması durumunda söz konusu olacaktı. seçim sonuçları da ortada, 367 engeli yok, Sayın Başbakan Abdullah beye neden çekil desin ki? Abdullah bey zaten aday olma niyetini geçen hafta ortaya koydu, siyasi nezaketi gereği muhalefet liderleri ile görüşmeden kararını açıklamayacak. Meydanların isteğini muhalefet bile görmezden gelemezken, AK Parti neden geri adım atsın? Partide herkes Gül'ün Cumhurbaşkanlığı'nı gönülden desteklemektedir."

İLK OYLAMA YANILTMASIN, TABLO DEĞİŞTİ

Başbakan'a yakın bir başka isim ise "İlk oylamada, uzlaşı sağlanabilmesi için Tayyip beyin gönlündeki aday Vecdi Gönül'dü. Bu iddia buna dayanarak ortaya atıldı diye tahmin ediyorum. Ama şu an Gül üzerinde uzlaşı sağlanmış durumda. Bu destek sağlanmışken, Gül'ün aday gösterilmemesi söz konusu olmaz.' diye konuştu.

HABER TURK.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious