ZirveYayınevi davasında 17. duruşma

ZirveYayınevi davasında 17. duruşma.28351
  • Giriş : 22.05.2009 / 10:09:00

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman, 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın 17. duruşması, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Duruşma nedeniyle, sabah saatlerinden itibaren Malatya Adliyesi çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.Tutuklu sanıklar, jandarma ve polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.Duruşmaya, müdahil ve sanık avukatları katıldı.

OLAY

Malatya'da 18 Nisan 2007'de Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel bıçakla öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı.

Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmaya çalışırken düşerek yaralanan Emre Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Tutuklu sanık Emre Günaydın'ın olaydan yaklaşık 2 yıl sonra cezaevinde cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından olayın azmettiricileri olduğu gerekçesiyle Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi çalışanı olduğu belirtilen Hüseyin Yelki tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*