Ziya Doğan: Farklı kazanabilirdik

Ziya Doğan: Farklı kazanabilirdik.5681
  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Ziya Doğan, futbolcularında yorgunluk, sakatlık ve adale çekmesi olduğunu belirterek, "Bunlar olmasaydı, çok daha farklı bir skor alabilirdik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, çok şartlandıkları kupadan elendiklerini hatırlatarak, takımını 120 dakikalık oyundan sonra Antalyaspor maçına motive etmekte zorlandığını belirtti.

Antalyaspor maçını kazanarak moral bulmayı amaçladığını ifade eden Doğan, "Oyuncularımı öncelikle aldıkları galibiyetten dolayı kutluyorum. Skoru 2-0'a taşıdıktan sonra rakip çok daha baskılı oynadı. 70. dakikadan sonra futbolcularımda yorgunluk, sakatlık ve adale çekmesi oldu. Bunlar olmasaydı, çok daha farklı bir skor alabilirdik. 2-1'den sonra oyuncularım telaşlandı ve skoru korumak istediler" diye konuştu.

"TEMPOLU OYNADIK"

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ise 3 puan almak için çıktıkları maçtan eli boş ayrıldıkları için üzgün olduğunu belirterek, "Trabzonspor'un hafta içerisinde oynadığı kupa mücadelesinden dolayı yorgun geleceğini tahmin ediyordum. Bu durumu düşünerek oyun anlayışımızı biraz değiştirdik. Tempolu oynadık. Yediğimiz ilk golden sonra sistemimizi tekrar değiştirmek zorunda kaldık. 2-0'dan sonra ise skora dengeyi getirmek için çok çalıştık. 20 dakika inanılmaz bir performans sergiledik. Ahmet Dursun ile golü bulduktan sonra daha çok pozisyona girdik, ancak istediğimizi alamadık. Bu saatten sonra dövünmenin anlamı yok. Bu maçı geride bırakıyoruz" dedi.

Ali Bilgin ve Bieniuk gibi iki as oyuncusunun olmamasının bir handikap yarattığını kaydeden Vural, "Bu hafta iki oyuncum yoktu. Önümüzdeki haftaki Galatasaray maçında Cordoba ve İlyas sarı kart cezalısı oldukları için oynayamayacak. Bunları mazeret olsun diye söylemiyorum. Kötü bir dönemdeyiz ancak bunu da aşacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious