Ziya Doğan: Herkes şaşıracak

Ziya Doğan: Herkes şaşıracak .16103
  • Giriş : 20.09.2007 / 13:17:00

Ankaragücü maçında kaybedilen puanların sorumlusu olarak gösterilen ve bazı yöneticiler tarafından eleştirilen Ziya Doğan, sessizliğini bozdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ziya Doğan Doğan, Vestel Manisa maçı için İzmir’e giderken havaalanında yaptığı açıklamada, “Son günlerde oluşan ortamdan futbolcularım olumsuz etkilendi. Bu tip olaylar Manisa maçı öncesi olmamalıydı. Ama ben susuyorum. Konuşma vakti geldiğinde herkes çok şaşıracak” dedi.

"TAKIMIN MOTİVASYONU OLUMSUZ ETKİLENDİ"

Ankaragücü maçı sonrasındaki haftanın çok çalkantılı geçtiğini belirten Doğan, “Aslında Trabzonspor şu anda bence Sivasspor maçını kazandı. Bu 3 puanı eklediğinizde lig ikincisiyiz. Ama anlaşılmaz şekilde karamsar bir hava var. Bir haftadır sanki Trabzon’da ligin düşme potasında oynuyormuşuz gibi bir hava oluşturuldu. Ben bu duruma inanamıyorum. Sadece gülüyorum. Trabzonspor lig ikincisi. İçeride Ankaragücü ile oynamış. Ankaragücü’ne pozisyon vermemiş, pozisyona da az girmiş. Doğru ama aynı Ankaragücü, Galatasaray takımına 1-0 yenildiğinde 5 net gol pozisyonu kaçırmış. Şimdi bunları görerek yorum yapmak lazım” diye konuştu.

"BU ELEŞTİRİLERİ HAK ETMİYORUZ"

Doğan, bu şekilde eleştirilmeyi hak etmediğini belirterek, “Hem de çok önemli bir maç öncesi bunlar yaşandı. Sadece Trabzonspor’un geleceğine zarar veriliyor. Yaşanan gelişmeleri üzülerek takip ediyorum. Oyuncunun motivasyonu, takımın psikolojik durumu çok etkilendi. Biz de bu durumdan kurtulmak istiyoruz. Bunun için yoğun çaba içerisindeyiz. Oyuncularımızın bu gibi durumlardan etkilenmemesi için elimden geleni yapıyorum. Biz profesyoneliz ve her şarta uyacağız. Çıkıp Manisa’yı orada yeneceğiz. Tabi futbolda üç ihtimal var. Anadolu takımları artık her takımdan puan alabilir. Zaten lige baktığımızda bu durum açık şekilde ortada” dedi.

Doğan, yapılan eleştirilerin kasıtlı olup olmadığı konusunda yorum yapmadığını belirterek, “Ama benim de konuşma zamanım geldiğinde iddia ediyorum Trabzon kamuoyu çok şaşıracak” diye konuştu.

SADECE İKİ YÖNETİCİ GİTTİ

Ligde evinde oynadığı son maçta Ankaragücü ile 0-0 berabere kalarak büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Trabzonspor, Vestel Manisaspor ile deplasmanda oynayacağı maçtan mutlak galibiyetle ayrılmak istiyor.

21 kişilik futbolcu kafilesi ile 09.00’da THY’ye ait özel bir uçakla İzmir’e uçan bordo mavililerde, sakatlığı bulunan Musa, Tayfun, Çağdaş ve Ersen yer almadı. Daha önce bordo mavili takımla birçok deplasmana giden yöneticilerin bir çoğunun Manisa’ya gitmemesi dikkat çekerken, kafilede yönetimden Mali Sayman Emin Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uğur Zihni yer aldı.

Öte yandan havaalanından bordo mavili futbolcuların morallerinin oldukça bozuk olduğu gözlerden kaçmadı.

YÖNETİM FIFA’YA SAVUNMAYI GÖNDERDİ

Bu arada Trabzonsporlu yöneticiler Ersen Martin için FIFA’ya savunma gönderdiklerini ve en kısa zamanda kendi lehlerine bir cevap beklediklerini söylediler. Yöneticiler, Vestel’in, Trabzonspor-Sivasspor maçını bahane göstererek Manisaspor’dan sponsorluğunu çekmesinin maçı kendileri için daha da özel bir hale getirdiğini vurguladılar.

HÜSEYİN VE GÖKDENİZ’LE ÖZEL GÖRÜŞTÜ

Teknik direktör Ziya Doğan, tecrübeli futbolcular Hüseyin ve Gökdeniz ile bir görüşme yaparak, “Son günlerde yaşanan olaylar istemesekte bizi etkiledi. Ama siz bu takımın en tecrübelilerindensiniz. Sahada diğer futbolculara ağabeylik yapın ve bu maçı alıp herkese gücümüzü gösterelim” diyerek moral verdiği öğrenildi.

MUHTEMEL 11

Tolga - Jabi, Erdinç, Risp (Tolga Seyhan), Celaleddin, Gökdeniz, Hüseyin, Serkan, Mustafa, Ceyhun, Umut
Sakat: Musa, Tayfun, Ersen
Cezalı: Yok

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious