Ziya Doğan oyuncuları uyardı

Ziya Doğan oyuncuları uyardı.14022
  • Giriş : 09.06.2007 / 15:47:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yeni sezonda isme değil savaşana formayı vereceğini belirterek, "Kimse yerinin garanti olduğunu düşünmesin. Hak eden formayı sırtına geçirecek" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz sezon taraftarını hayal kırıklığına uğratan Trabzonspor, yeni sezonda iddialı. Teknik direktör Ziya Doğan, şampiyonluğun en büyük adaylarının kendileri olduğunu ifade ederek, "Ligin ikinci yarısında iyi bir toparlanma süreci yaşadık. O çıkışı yakalayan iskelet kadroyu bozmadan, takviye transferler yapıyoruz. Futbol mantalitemizi koruduğumuz için zorlanmadan yeni sezona başlayacağız. Yeni sezonda hem Avrupa kupalarında, hem ligde, hem de Türkiye Kupası’nda zorlanmadan mücadele edebilecek, bol alternatifli bir kadroya sahip olacağız" dedi.

Doğan'ın İnter Toto kupasında kendisini göstermeyi başaran gençleri kadroya dahil edeceği öğrenilirken, takımdan kimlerin gönderileceği ise belirsizliğini koruyor.

MARTINEZ’DE SON HAMLE HAZIRLIĞI

Kaleci arayışlarında aceleci davranmak istemeyen Trabzonspor yönetimi, Sakaryaspor'un başarılı fila bekçisi Martinez için son bir girişimde bulunmaya hazırlanıyor.

Sakaryaspor’la anlaşan Trabzonspor’un eski yardımcı antrenörü Hüsnü Özkara’nın, bordo-mavili takımdan Cem Demir ve Selim’i istemesi üzerine harekete geçen yöneticiler, 1 milyon dolar artı takas teklifinde bulunacak. Sakaryaspor yönetiminin bu teklife sıcak baktığı belirtilirken, Ziya Doğan’ın Akçaabat Sebatspor’dan geri çağrılan Selim’i İnter Toto’da izledikten sonra futbolcu hakkındaki kararını vermesi bekleniyor.

Sakaryaspor yönetiminin Martinez’den para kazanmak isterken, Trabzonspor cephesi kalede rekabeti artıracak bir ismi kadroya katmayı düşünüyor. Martinez’in olmaması durumunda Cordoba ve Hasagic'le temaslar da sürüyor.

GENÇLERDEN MESAJ VAR

Trabzonspor’un Akçaabat Sebatspor’dan geri çağırdığı Selim, Muhammet ve Emre Aygün, kendilerine verilen İnter Toto şansını en iyi şekilde değerlendireceklerini söylediler.

Emre Aygün, daha önce giymeye çok yaklaştığı formayı bu kez kaçırmayacağını ifade ederek, “İnter Toto’da hem takımımın başarısı, hem de kendi geleceğim için elimden geleni yapacağım” dedi.

Selim ve Muhammet ise Trabzonspor’a hizmet etmenin kendileri için bir onur olduğunu ifade ederek, “Akçaabat Sebatspor’un başarısı için elimizden geleni yaptık. Biz Trabzon’un çocuklarıyız. Her Trabzonlu gibi bizim de rüyalarımızı Trabzonspor’da forma giymek süslüyor. O yüzden İnter Toto bizim için paha biçilemez bir şans. İnşallah orada kendimizi gösteririz ve Trabzonpor’da kendimize bir yer açarız” diye konuştular.

FEDERASYONUN KARARI BEKLENİYOR

Avrupa’da ve Arjantin’de yabancı futbolcu arayışlarını sürdüren Trabzonspor, Futbol Federasyonu’nun yabancı futbolcularla ilgili vereceği kararı bekliyor.

Bordo-mavili takımda gönderilmek istenen Tomas Jun, Djokaj ve Musampa’ya şu ana kadar bir teklif gelmemesi tedirginliğe yol açıyor. Yönetim, maliyetleri yüksek olan Musampa ve Tomas Jun'un gönderilmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Bu futbolcuların 20 Haziran’da Bolu’da başlayacak ilk hazırlık kampına katılıp katılmayacakları belirsizliğini koruyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious