Ziya Doğan oyuncularını suçladı

Ziya Doğan oyuncularını suçladı.5681
  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Sahasında Ankaragücü’ne 1-0 mağlup olan Trabzonspor’da teknik direktör Ziya Doğan, kendisini eleştirenlerin gerçeği gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğan, “Hep az forvet oynatıyorum diye eleştirildim. Ankaragücü maçında 5 forvetle oynadık ama gol atamadık. Demek çok forvetle de gol atılamıyormuş'' şeklinde konuştu.

Ziya Doğan, rakip kalede pozisyon dahi bulamadıklarını kabul ederek, “Hep az forvet oynatıyorum diye eleştirilmiştim. Ankaragücü maçında çok hücum oyuncusu oynattım. Ama pozisyon dahi bulamadık. Çok forvetle bile gol atamayabiliyormuşsunuz. Böyle oynadığımız için, arkadan top yapacak, forvetlere top indirecek adam bulamadık ve dolayısıyla mağlup olduk. Ama bundan da büyük bir ders çıkardık'' diye konuştu.

YILDIZLARA SİTEM
Doğan, kaliteli futbolcuların maç ayırt etmemesi gerektiğini belirterek, “Futbolcu basında fazla yer alınca kendini büyük sanıyor. Ben onlarla her zaman konuşuyorum, büyük futbolcu maç ayırt etmez diyorum. Rakibin büyüğü küçüğü yoktur diyorum. Ankaragücü karşısında ciddiyetle oynamadık ve bunun cezasını çektik. Galip gelsek herşey çok daha farklı olabilirdi. Ankaragücü maçı hakkında da çok fazla bir şey konuşmak istemiyorum. Artık önümüze bakmalıyız'' diye konuştu.

Bu arada milli maç arası nedeniyle futbolcularına çarşamba gününe kadar izin veren teknik direktör Doğan, kendilerinden üç günlük süre içerisinde kafalarını toparlamalarını istedi.

YATTARA BELÇİKA YOLCUSU
Ligin ikinci yarısında kendisinden beklenen performansı bir türlü veremeyen Trabzonspor’un Gineli yıldız futbolcusu İbrahima Yattara’nın Belçika’ya gidebileceği belirtildi. Geçirdiği ameliyattan sonra hala kendini toparlayamayan Yattara’nın, dinmeyen ağrıları yüzünden kendi doktoru tarafandan bir dizi kontrolden geçirilmesi bekleniyor.

TARAFTARDAN DOĞAN’A İLK PROTESTO
Öte yandan daha önce alınan kötü sonuçlar nedeniyle mevcut yönetim ve futbolcuları protesto eden taraftarlar, ilk kez teknik direktör Ziya Doğan’ı istifaya çağırdı. “Ziya Doğan seneye Gümüşhane’ye'' diye bağıran taraftarların maç sonu Ankaragücülü futbolcuları çağırarak alkışlaması ise bordo mavili futbolculara bir tepki olarak algılandı. Bir grup taraftar ise Başkan Nuri Albayrak’ı istifaya çağırırken, Gineli futbolcu İbrahima Yattara da Trabzonspor’a geldiği günden itibaren ilk kez taraftarlar tarafından yuhalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious