Ziya Doğan: Tek haram puanımız yok

Ziya Doğan: Tek haram puanımız yok.5681
  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, bugüne kadar tek haram puan almadıklarını fakat kendilerinin 10-12 puanlarının ellerinden alındığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğan, takımın teknik direktörünün kendisi olduğunu ve kendi bildiğini okuduğunu kaydetti.

Bordo-Mavili takımın hocası Ziya Doğan, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde haftalık basın toplantısını düzenledi.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul'da karşılaştıkları ve 2-1 kaybettikleri Galatasaray karşısında mağlubiyeti hak etmediklerini belirten Ziya Doğan, "Galibiyete yakın taraf bizdik. Pozisyon zenginliğine bakarsan, yediğimiz iki tane gol var kaçırdığımız dört tane gol var. Futbolda tabi bu var. Ortada bir oyundu, maçın hakkı en az beraberlikti. Galatasaray takımı da can havliyle oynadı. Bizde kazanıp yukarılara çıkmak istemiştik. Fakat kısmet olmadı. Her zaman söylüyorum, futbolda hiç bir maçın favorisi yok. Ben bu maçın favorsiyim, rahatım diyemezsin. Oynamadan maç kazanılmıyor. Ben oyundan memnunum." diye konuştu.

-"10-12 PUANIMIZ ÇALINDI"-

Oyunun genelini değerlendirdiklerinde gözden kaçan bir çok pozisyon olduğunu vurgulayan Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Umut'un pozisyonu penaltılık bir pozisyondu ama maalesef Umut gibi bir futbolcudan yoksunuz. Rakibin penaltılık pozisyonunda Umut dengesini kaybetti ve eliyle topa temas etti penaltı kazanacağı yerde, sarı kart gördü ve bu hafta oynayamıyor. Hakemle ilgili maçtan sonra fazla bir şey söyledim. Şöyle iyi incelenirse Trabzonspor'un şu anda bir tane haram puanı yok ancak elinden alınan 10-12 tane net puanı var. Ancak özellikle yerel medya bunları gündeme getireceğine ört bas etmeye çalışıyor. Mesela Galatasaray'ın attığı golde hakem ofsayt verse kimse sesini çıkarmaz. Ancak hakem tercih hakkını Galatasaray'dan yana kullanıyor. Maçta iki pozisyon var bunlar tüm yorumlarda penaltı olarak nitelendiriliyor. İki tane pozisyon iki tane gol. Ancak yinede Trabzonspor iyi bir yoldadır. 11 maç sonra yenilgi almıştır. O maçtada kazanan taraf olmalıydı. Futbolda bunlar var."

-"BEN BİLDİĞİMİ OKURUM"-

Musa Büyük'ün sakatlanmasına çok üzüldüğünü dile getiren Doğan, oyuncu değişiklikleri ve sistemle ilgili eleştiride bulunanlara ilginç çıkışla yanıt verdi.

Doğan, "Bazı arkadaşlarımız Ceyhun'un oyundan çıkışını eleştirdi. Ben bunları çok fazla önemsemiyorum. Ben bu takımın teknik direktörüyüm, takımın ne isteyeceğini en iyi ben bilirim. Buradaki düşüncemde Yattara gibi bir oyuncuyu 1-1 berabere durumdayken, Galatasaray'ın üstümüze geleceğini bildiğim için Yattara direkt kaleye giden bir oyuncu, gol yollarında etkili olur diye düşündüm. Fakat bir dakika sonra gol yedik, futbolda bunlar var. Hesaplar tutmadı. Eleştirmek isteyen insan her zaman maç bittikten sonra eleştirir. Oynanmış maçın üzerine yorum yapmak Dünya'nın en kolay işi. Yattara'yı oynatmazsam da neden Yattara gibi bir oyuncu kulübede oturtuluyor diyenler var. Ben bunları ciddiye almıyorum gülüp geçiyorum. Maçlarda çift santrafor oynatmadığım için eleştiriliyorum. Sağda Yattara, solda Gökdeniz, ortada Ceyhun, birde kaleci ile beraber 6 kişi 7 forvet oluyor, 4 defans. Birisi çok güzel yazmış 'Ziya Doğan bizim bildiğimizi değil, kendi bildiğini okur' diye. Doğrudur. Çok da etkilenmiyorum aslında. Bazı insanlar hiç düşünmeden konuşuyor bende bunlara bakıp geçiyorum. Dediğim gibi oynanmış maçtan sonra yorum yapmak çok kolay" diye konuştu.

-"YATTARA'NIN GÜNAHI ALINDI"-

Gineli oyuncu İbrahim Yattara'nın İstanbul'da kamp yapılan otele iki bayan getirttiği olayını da değerlendiren Doğan, "Bu haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Bende ordaydım. Resepsiyonun yanındaki odada Ömer, istirahat saatinden önce saçlarını yaptırmak istedi. İki tane bu işin uzmanı Gineli kuaför geldi ben de onlara gitmelerini ve istirahat saatinden sonra gelmelerini söyledim. Bu konuda Yattara'nın büyük günahı alındı." dedi.

Takımla mukavelesinin 1.5 yıllık olduğunu hatırlatan Doğan, "Benim bir buçuk yıllık mukavelem var. Şu anda tek isteğim başarılı olmak ve geleceğin temellerini atmak. Şu anda transfer komitesi var ve bunlar çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda dediğimiz gibi lig ve kupada maçlarımız var, odaklandığım yer bunlar. Tabi gelecek yıl içinde çalışmalarımız sürüyor." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin 'Erik Gerets ile el sıkışmadınız ve Gerets sizinle ilgili açıklamalarda bulundu, bunların hakkında ne diyorsunuz' şeklindeki sorusuna sert bir dille karşılık veren Doğan, "Bunlar yalan. Bunlara inanmayın. Gelecekte çocuklarımıza yalan bir temel oluşturuyoruz. Bu ülkenin sıkıntısı bu. İnanılmaz bir yalancı bir toplum yetiştirmek için inanılmaz bir çaba harcıyoruz. Geleceğimizi karanlığa gömmeye çalışıyoruz. Bu yalanlara kanmayalım. Belki bizlerden birş ey olmaz ama çocuklarımızı inanılmaz ama çocuklarımızı inanılmaz bir karanlığa atıyoruz. Buradan herkesin alması gereken ders, bu yalancılara yardım edip bu çocukların geleceğini karanlığa hapsetmeyelim. Bir Türk vatandaşı olarak bunları sadece izleyebiliyorum. Bu yalancılara yardım edipte bu ülkenin geleceğini karanlığa hapsetmeyelim ben bunu söylüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious