Ziya Doğan'ın zor seçimi

Ziya Doğan'ın zor seçimi.5681
  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Galatasaray karşılaşması öncesinde takım kurgusunu oluşturma konusunda kararsızlık yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başarılı teknik adamın kafasındaki en büyük soru işareti kalede ortaya çıkarken, Konya maçında 45 dakika kenarda oturtulan Marcelinho’ nun Galatasaray’ a karşı oynatılıp oynatılmayacağı da merakla bekleniyor.

JEFFERSON SORU İŞARETİ

Galatasaray derbisi öncesinde Teknik Direktör Ziya Doğan’ ı tercihte en fazla zorlayan mevkilerin başında kale geliyor. Brezilyalı kaleci Jefferson’ un, özellikle Osasuna ve Konyaspor maçlarında uzaktan şutlarla yediği goller, form düşüklüğünün işareti olarak algılanırken, Ziya Doğan’ ın Galatasaray maçında Tolga’ ya görev verme konusunda da kararsız kaldığı belirtiliyor. Geçen sezon İstanbul’ da oynanan Galatasaray maçında 4 gol yiyen ve büyük bir moral çöküntüsüne uğrayan Tolga’ nın görev verilmesi halinde göstereceği performans da soru işareti olarak Doğan’ ın kafasındaki yerini koruyor. Ziya Doğan, kaleci antrenörü Hakan Polat’ a talimat vererek, kalecileri psikolojik yönden de Galatasaray maçına hazırlamaya özel önem vermesini istediği belirtildi.

MARCELİNHO OYNAR

Ziya Doğan’ ın kafasındaki diğer önemli bir soru işareti de, son haftalarda formsuz olan, Konyaspor maçında da sonradan girdiği oyunda pek bir etkinlik gösteremeyen Marcelinho’ nun haftasonundaki form durumu. Yattara’ nın yokluğunda topu ileriye taşıyacak ve tekniğiyle takıma faydalı olacak oyuncu bulmakta zorluk çeken ve hücum organizasyonunda adeta tüm yükü Gökdeniz’ in omuzlarına yükleyen Ziya Doğan’ ın, Brezilyalı oyun kurucuyla özel bir görüşme yapacağı belirtildi. Ziya Doğan’ ın, "Yıldızlar büyük maçlarda orntaya çıkar. Galatasaray maçında da senden patlama bekliyorum" diyerek Marcelinho’ yu motive etmeye çalışacağı ifade edildi.

HÜSEYİN’İN YÜKÜ FERHAT’A

Doğan’ ı Galatasaray derbisi öncesi en çok düşündüren konuların başında da Hüseyin’ in kart cezası nedeniyle oynayamayacak olması geliyor. Hüseyin’ in yokluğunda orta sahanın yükünü, Hasan Üçüncü ve Ferhat Çökmüş’ e paylaştırmayı düşünen Ziya Doğan, sağ kanatta Musa Büyük’ e görev verecek. Sol kanatta ise Murat Ocak ve Mustafa Keçeli arasında maç öncesi tercih yapılacak.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Trabzonspor, bir günlük iznin ardından Galatasaray maçı hazırlıklarına bu sabah yaptığı antrenmanla başladı. Teknik Drektör Ziya Doğan yönetimindeki çalışmada, Konyaspor maçında yedek oturan ve kadroya giremeyen oyuncular laktak testine tabi tutuldu. Sakatlıkları süren Celaleddin ve Ufukhan düz koşu yaparken, hafif sakatlıkları bulunan Ömer Rıza, Ersen Martin ve Hasan Üçüncü de salonda çalıştı. Tedavisi doktor kontrolünde süren Yattara ise çalışmaya katılmadı. Konyaspor maçında ilk 11’ de forma giyen oyuncular da kısa bir ter antrenmanının ardından çalışmayı tamamladı.

Bordo - mavililer, Galatasaray maçı hazırlıklarını akşam yapacakları antrenmanla sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious