Ziyaretçi azlığı Bakan'ı şaşırttı

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Antalya'daki 8 milyon yıllık Zeytintaşı Mağarası'nı gezen Bakan Koç, günde sadece 59 kişinin ziyaret ettiğini duyunca şaşkına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak amacıyla Antalya'ya gitti. İlk olarak Kadriye beldesinde günü birlik plajın yapım çalışmalarında incelemelerde bulunan Bakan Atilla Koç, plaj hakkında Kadriye Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz'dan bilgi aldı. BAkan Koç, bunun ardından Serik'teki Zeytintaşı Mağarası'na geçti. Yetkililer, 14 metre derinlikte, çift katlı, üst kat uzunluğu 136, alt kat uzunluğu 97 metre olan mağaranın içinde oluşumun hâlâ devam ettiğini anlattı. Mağarayı hayranlıkla izleyen Bakan Koç, Serik Kaymakamı Selami Altınok'tan da bilgi aldı.

HAYRETE DÜŞTÜ

Bakan Atilla Koç, 8 milyon yaşında olduğu söylenen mağaraya dün sadece 59 turist geldiğini öğrenince hayretler içinde kaldı. Serik Kaymakamı Selami Altınok, mağaraya giden yol bozuk olduğu için turistlerin ve tur şirketlerinin ilgi göstermediğini, yola sathi kaplama yapılması için kaynak beklediklerini söyledi. Kaymakam Aydın, "İlk etapta gönderilecek olan 800 bin YTL ile yolu düzenleyebiliriz. En azında çukurluklara sathi kaplama yaparak kısa vadeli çözüm bulabiliriz" dedi. Bakan Koç mağara yolunun yapımı konusunda gerekenleri yapacağı sözünü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious