Zonguldak, Ereğlide CHP karıştı

Zonguldak, Ereğlide CHP karıştı.11391
  • Giriş : 18.02.2009 / 16:11:00

Zonguldak Ereğli CHP'in İl Genel Meclis aday listesini beğenmeyen partililer, parti binasında eylem başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski meclis üyelerinden ve bir dönem de ilçe başkanlığı yapmış Muhammet Arslan başta olmak üzere birçok partili partiden ayrılmıyor.

Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi'nde Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyelerinin çoğunlukta Anavatan kökenli olması, CHP'ye gönül vermiş partilileri kızdırdı. Dün akşam saatlerinden itibaren listelere itiraz eden partililer, İlçe Başkanı Yaşar Balcı başta olmak üzere diğer yönetim kurulu üyelerinin de partiye gelerek açıklama yapmamasından dolayı tepkilerini dile getirdi.

Eski İl Genel Meclis Üyesi ve bir döenm Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı da yapan Muhammet Arslan'ın 4. sıradan aday olması ve diğer aday adaylarının da listeye girememesi üzerine başlayan sıkıntılar bugün de devam etti. Sabah saatlerinde rahatsızlanan Muhammet Arslan'a 112 acil servis görevlileri müdahale etti. Bazı partililerin ise basın mensuplarının görüntü almasını engellemek istemesi üzerine kısa süreli tartışmalar yaşandı.

Eski İl Genel Meclis üyelerinden ve İl Genel Meclis üyesi aday adaylarından Muzaffer Akalın, "Ben yıllardır bu parti için hizmet verdim. Şu anda 1. sıradan aday olan arkadaşı bile tanımıyorum. İlçe başkanımızın partiye gelmemesini ise yaptığı yanlışı anladığını düşünerek gelmediğini düşünüyorum." dedi.

Partililer, saat 16.00'ya kadar herhangi bir yönetim kurulu üyesinin gelmemesi üzerine toplu olarak partiden istifa edeceklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*