Zonguldak'ta büyük itlaf

Zonguldak'ta büyük itlaf.11572
  • Giriş : 22.01.2008 / 22:45:00

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, kuş gribi virüsünün görüldüğü Çaycuma İlçesi Saltukova Beldesi'ne bağlı Saz Köyü ile çevresindeki 3 köyde toplam 591 kanatlı hayvanın itlaf edildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vali Erkmen, makamında düzenlediği basın toplantısında, Saz Köyü'nde görülen kuş gribi virüsüyle ilgili bilgi verdi. Sazköy ile birlikte çevresindeki Gökçeler, Aşağı İhsaniye ve Sefercik köylerinde karantina tedbirlerinin alındığını, itlaf çalışmalarının tamamlandığını, toplam 591 kanatlı hayvanın itlaf edildiğini ifade eden Vali Erkmen şöyle devam etti;

“Buralar 21 gün karantina altında tutulacak. Köyde yine dezenfekte çalışmaları devam edecek. Sağlık yönünden eğitim çalışmaları devam edecek. Tavuklarında kuş gribi tespit edilen 7 kişilik ailenin de sağlık durumları takip edilecek. Kimsenin tedirgin olmasına veya başka türlü kafasında soru işaretine gerek yok. Bu konularda çok hassas olmamız lazım. Bu sadece Zonguldak'ı ilgilendiren bir konu değil. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından takip ediliyor, tarım teşkilatınca takip ediliyor. En ufak bir yalan, yanlış ve abartılı haber hem bölgemizi baltalar, hem ülkemizi baltalar. Biz en ufak bir konuyu paylaşmaya hazırız. Yeter ki, sağlıklı haber, sağduyulu haber yapalım.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious