Zonguldak'ta faciadan dönüldü

Zonguldak'ta faciadan dönüldü.12386
  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ta, spastik çocukların uygulamalı eğitim gördüğü merkeze dalmak üzere olan bir otomobil, binanın önündeki ağaca çarparak durunca muhtemel bir facia önlenmiş oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, kaza, Türkiye Spastik Çocuklar Derneği (TSÇD) İş Uğraşı Merkezi'nin önünde meydana geldi. Yayla mahallesinden Kilimli istikametine doğru giden maden işçisi Orhan Nalbant idaresindeki 67 ZS 704 plakalı otomobilin Kadırga yokuşunu çıkarken rot başı çıktı. Rot başının çıkmasıyla otomobil bir anda kontrolden çıkarak yolun sol tarafındaki bariyerleri aştı. Aracın TSÇD İş Uğraşı Merkezi'nde uygulamalı eğitim gören spastik çocukların bulunduğu binaya girmesini büyük bir ağaç önledi.

Olayın şokunu üzerinden atamayan maden işçisi Orhan Nalbant, "Yokuş çıkarken rot çıktı ve araba kontrolden çıktı. Ne olduğunu bile anlayamadan binanın önündeki ağaçlara çarparak durabildim. Allah korudu." dedi.

Bu arada çevredeki vatandaşlar, "Otomobil ağaca çarpmasaydı spastik çocukların bulunduğu binaya girecekti. Allah korusun büyük bir faciadan dönüldü" ifadesini kullandılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious