Zonguldak'ta 'Hamsi' kuyruğu

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Karadeniz'de hamsi bereketi yaşanıyor. 5-6 klio civarında gelen bir torba hamsiyi 5 YTL'den satın almak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zonguldak'ta, 5-6 kilo gelen bir torba hamsinin 5 YTL'ye satıldığını öğrenen vatandaşlar, balıkçı teknesinin önünde uzun kuyruk oluşturdu. 30 ton hamsi bir saat içinde tükendi. Zonguldak'ta Kargo alanı rıhtımına demirleyen bir balıkçı teknesinden torbası 5 YTL'ye hamsi satıldı. Bir torbası 5-6 kilo gelen hamsiden almak isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı. Hamsiyi bir an önce almak isteyen vatandaşlar arasında zaman zaman itiş-kakış yaşandı. Buna rağmen tekne önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bir saat içerisinde teknede bulunan 30 ton hamsiyi tüketti.

Vatandaşlara ucuz balık yedirmek amacıyla torba işi hamsi sattığını belirten tekne sahibi, "Zonguldak'ta hamsinin kilosu 3 YTL. Ben ise kilosu 1 YTL dahi tutmayan 5-6 kiloluk hamsi dolu torbayı 5 YTL'den sattım. Maksat vatandaş ucuz balık yesin. Bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyorum" diye konuştu.

Zabıta ekipleri ise yasak olan bölgede satış yaptığı gerekçesiyle az bir hamsinin kaldığı tekneden balıkçıların satış yapmalarına izin vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious