Zonguldak'ta tabanca ve mermiler

Zonguldak'ta tabanca ve mermiler.11773
  • Giriş : 02.02.2009 / 17:12:00

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, çok sayıda tabanca, tüfek, fişek ve mermi ele geçirildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl Emniyet Müdürlüğünün, Ereğli'de 27 Ocakta gerçekleşen ve aralarında Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli'nin de yer aldığı 14 kişinin tutuklandığı operasyonla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ilgili kanun ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda operasyonun eş zamanlı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonun çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, adam öldürmeye teşebbüs, adam yaralamak, ihaleye fesat karıştırmak, örgütün propagandasını yapmak, uyuşturucu ticareti, resmi evrakta sahtecilik, rüşvet almak ve zimmete para geçirmek gibi çok sayıda suçu kapsadığı ifade edildi.

Emniyet Müdürlüğünün açıklamasında, şunlar kaydedildi:

''Operasyonda gözaltına alınan kişilerin ikametleri, iş yerleri ve araçlarındaki aramalarda, çeşitli çap ve markalarda 9 tabanca, 425 tabanca mermisi, 5 kuru sıkı tabanca mermisi, 10 tabanca şarjörü, 3 av tüfeği, 114 av tüfeği fişeği, 1 piyade tüfeği görünümlü yivsiz av tüfeği, 1 bıçak ile çok sayıda bilgisayar, evrak ve dokümana el konuldu. Zanlılar, sorgularının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. 14 kişi tutuklandı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*