Zonguldak'ta tefeci operasyonu: 28 gözaltı

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Zonguldak’ta, ‘Üzülmez’ adı verilen operasyonda, tefecilik yaptıkları iddiasıyla 28 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, tefecilerden bunalan vatandaşlara, Polis Haftası’nda bayram hediyesi verdiklerini söyledi.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, istihbarat çalışmaları sonucunda belirlenen tefecilerin evlerine ve işyerlerine bu sabaha karşı operasyon düzenledi. ‘Üzülmez’ adı verilen operasyonda tefecilik yaptıkları iddiasıyla 28 kişi gözaltına alındı.

Sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlılar, daha sonra Zonguldak Devlet Hastanesi’nde tek tek sağlık kontrolünden geçirildi.

İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, son zamanlarda halktan tefecilerle ilgili sıkça şikayetler aldıklarını ve bunun önüne geçmek için böyle bir operasyona gerek duyduklarını belirtti. Çınar, “Operasyonda çok sayıda silah, boş ve yazılı senet, temlikname ele geçirildi. Şehir merkezi ve beldelerde saat 05.00’de eş zamanlı yapılan operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı. Tefecilerden bunalan vatandaşlarımıza Polis Haftası’nda bayram hediyesi verdik. Amacımız halkımızın huzur içerisinde mal ve can güvenliğini korumaktır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious