Zor bir kura çektik

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, UEFA Kupası'nda mücadele edecekleri B grubunda güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zor bir kura çektiklerini söyleyen teknik direktör Jean Tigana, "Çok önemli dört takımla gruplardan çıkma mücadelesi vereceğiz. Tottenham maçını kazanarak iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Yoğun bir maç trafiği bizi bekliyor. Ekim ve Kasım aylarında neredeyse her hafta 3 maç oynayacağız" dedi.

Gruplardan çıkabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını da belirten Fransız teknik adam, "Şu anda kendi durumumuz rakiplerimizden daha önemli. Çünkü çok sayıda sakat oyuncumuz var. Bu sakat oyuncularımızı bir an önce kazanarak, takım halinde çalışmalara başlamalıyız. Umarım bundan sonra başka sakatlıklar olmaz ve bu zorlu maratonda daha fazla aksilik yaşamayız. Maçlarımızı kimle, nerede oynayacak olmamızdan daha çok bizim nasıl mücadele edeceğimiz çok önemli. Biz gücümüzü en iyi şekilde sahaya yansıtarak bu gruptan bir üst tura yükseleceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

İdari menajer Ali Gültiken de çekişmeli bir gruba düştüklerini söyledi. Mücadelenin son maça kadar devam edeceğini belirten Gültiken, "Heyecanı yüksek ve güçlü takımların bulunduğu bir grupta mücadele edeceğiz. Ancak 14 Aralık'ta oynanacak son maçların ardından gruptan kimin çıkacağı belli olur. Kağıt üzerindeki en güçlü rakiplerimizden Tottenham ile içeride oynayacak olmamız bizim için büyük bir avantaj. Bu maçı kazanarak UEFA Kupası'na iyi başlamak bizim için büyük bir moral olacak. Ayrıca Bayer Leverkusen ile Almanya'da karşılaşacak olmamız da bir avantaj. Oradaki gurbetçi vatandaşlarımızın bizi yanlız bırakmayacağını ve iç saha atmosferinde oynayacağımızı biliyorum. Hem içeride hem de dışarıda Camiamız'ın ve taraftarlarımızın bizlere vereceği büyük destekle grup maçları sonunda bir üst tura çıkacağımızı düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious