Zor maç olacağını biliyorduk

Zor maç olacağını biliyorduk.10819
  • Giriş : 07.03.2008 / 23:46:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, lider olarak çıktıkları ilk maçın zor olacağını bildiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ertuğrul Sağlam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, uzun bir aradan sonra yakaladıkları liderliği sürdürmek ve sezon sonuna dek korumak istediklerini belirterek, ''Saha koşulları ve Gençlerbirliği'nin formda oluşu maçı daha da zorlaştırdı. İlk yarıda çok kötü oynadık. Adeta rakibimizin ekmeğine yağ sürdük. Ligin zirvesindeki takıma bu oyun yakışmadı'' diye konuştu.

İkinci yarıda oyunlarını düzelttiklerini ifade eden Sağlam, ''Bu yıl çok yaptığımız işlerden birini yine yaptık. Son dakikalarda attığımız bir golle maçı kazandık. Tartışmalı bir pozisyonumuz ve direkten dönen bir topumuz var. Sonraki maçlar da en az bugünkü kadar zor geçecek. Bugüne kadar yaptığımız gibi bu maçtan da dersler çıkaracağız ve çalışarak daha iyi olacağız. Gençlerbirliği futbolcularını tebrik ediyorum. İyi oynadılar, belki puanı da hak ettiler ama kazanan biz olduk'' dedi.

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin ise liderlik ve 3 puanın kendileri için çok önemli olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''İkinci yarıya baskılı başladık. Ertuğrul Sağlam, soyunma odasında oyuncu arkadaşlarımıza bu futbolun kendilerine yakışmadığını söyledi. Delgado'nun pozisyonu gol olsaydı çok daha farklı olabilirdi. Bobo ile konuştum, pozisyonun penaltı olduğunu söyledi. Maçı televizyondan izleyen arkadaşlarımız da penaltı olduğunu söyledi. Yan hakem kaldırmasına rağmen orta hakem devam ettirdi. Eğer galibiyet golünü bulmasaydık tepkimiz çok daha sert olurdu. Attığımız gol orta hakemi kurtardı. Son dakikada gelen gol, Beşiktaş'ın kazanma azmini gösterir. 94-95 dakika baskı yapıyoruz. Mücadele edeni Allah görür.''

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ortaya koydukları futbolun sonucunun yenilgi olmaması gerektiğini söyledi.

2 ölü toptan 2 gol yediklerini vurgulayan Bakkal, ''Dengeli giden bir maçta yalnızca uzun toplarla hücum eden bir takım vardı. Ortaya konan mücadeleden ve kazanma coşkusundan memnunum. Ancak sonuç bizi üzdü. Bu mücadelemizi bundan sonraki maçlarda da ortaya koyup kazanmak istiyoruz'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious