Zorla evlendirilmek istenen çocuk canına kıydı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde, 2 ay önce sevmediği biriyle zorla nişanlandırıldığı öne sürülen 14 yaşındaki Medine Seven, yatağında ağzı köpürmüş, baygın halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay, bugün saat 07.30 sıralarında Evka 3 Mahallesi 11928 sokak 3 numarada meydana geldi. Ailesi tarafından okutulmayan ve çalışmasına izin verilmeyen Medine Seven, birlikte uyuduğu kardeşi Songül Seven tarafından ağzı köpürmüş ve baygın halde bulundu. Çabalarına rağmen ablasını konuşturamayan Songül Seven, ailesinden yardım istedi.

Fenalaşan Medine, ailesi tarafından Bornova Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Acil serviste doktorların çabalarına rağmen hayata döndürülemeyen küçük Medine'nin ölüm haberini alan yakınları hastanede sinir krizi geçirdi. Medine'nin yakınları güçlüle sakinleştirildi.

ZORLA NİŞANLANDIRILDIĞI İDDİASI

Medine Seven'in ölümünün ardından yaşadığı dram da ortaya çıktı. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen ailesi tarafından okutulmayıp, çalışmasına da izin verilmeyen Medine Seven'in, iki ay önce hiç istemediği halde sevmediği M.S. ile zorla nişanlandığı ileri sürüldü. Seven'in ismini vermeyen bir yakını da, Medine'nin ailesinin baskısı üzerine nişanlanmayı kabul ettiğini iddia etti. Evlendirileceği için okutulmayan Medine'nin en büyük hayalinin ise öğretmenlik olduğu öğrenildi.

KALP İLACI İÇMİŞ

Medine Seven'in ölümünün ardından polis ve nöbetci savcı da olayla ilgili soruşturma başlattı. Medine Seven'in yakınlarıyla konuşulup yapılan araştırmanın ardından, küçük kızın evde bulunan ‘Dideral’ adlı kalp ilacından 50 tane içtiği anlaşıldı. Ailesinin guatır hastası olduğunu söylediği Medine Seven'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious