Zorla güzellik olmaz

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

"Rakiplerince şampiyon yapılacak" denilen F.Bahçe, Sivas'ı evinde yenemedi ve zirvede kopup gitme fırsatını yine tepti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rakiplerinin, gösterdikleri performansla adeta zorla "Şampiyon ol" dediği F.Bahçe, Sivas'ı yenemedi. Yarışta kopup gitme fırsatını yine tepti. Maç sonu tribünler, Zico ve yönetimi istifaya çağırdı.

F.Bahçe, dün karşısında diri ve güçlü bir takım bulunca Kadıköy'de yeni bir yas yaşandı. Sivas rakibi karşısında çok daha akıllıydı. Gücünü ve daha önemlisi 'birlikteliği'ni daha iyi ortaya koydu.
Sivasspor'u az çok hepimiz biliriz. İnanmış bir ekip. Belki de F.Bahçe'de bu birlikteliğin samimi bir şekilde yaşanmaması en büyük sıkıntı... F.Bahçe istekli ve hızlı başladı. Gol de Tuncay'la 16'da geldi. Gerçek ise Sivasspor'un dün F.Bahçe'den daha bilinçli olduğuydu. 19'da Cem'in serbest vuruş organizasyonundan 25 metreden şutu beraberliği getirdi, 37'de de Servet'in kafası konuk ekibi öne geçirdi.
Zico'seyirci' konumundan ancak 60'ta çıktı. Deivid'i kadroya bile almaması bu kez doğruydu ama kupa zaferinin mimarlarından Mehmet'in kulübede olması herhalde Brezilya usulü ödüldü. Şaşırtan kötü oyunu sonrası 60'da Aurelio'nun yerine giren Mehmet oyuna ısınınca gidişatı değiştirdi ve 68'de şutuyla beraberliği getirdi.
Bu başarısı sonrası Zico onu her an satış listesine de koyabilir!!! Beraberlik sonrası direkler sahne aldı. Uzun aradan sonra kıpırdanan Alex 70 ve 73'de bu kez direklere takıldı. 74'de Mehmet Yıldız Sivas adına direk engeliyle karşılaştı. Kalecinin kader değiştirebileceğini bir kez daha 81. dakikada
Serdar'la gördük, teke tekte Balili'ye geçit vermedi.
Fenerbahçe'de 90 dakika boyunca giderek artan bir panik vardı. Bunda homurtuların da etkisi büyük. Sivas'ın son 5 dakikada kaçırdıkları 'Korku filmi'nin son sahneleri oldu. Sonuçta 2 puan daha giderken Fenerbahçe kederli günlere devam etti.

ELDE DAHA BİLET VAR!
Sarı lacivertli takımın 100. yıl piyangosunda aslında büyük ikramiye kendisine çıktı. Bilette 'şampiyonlukta rakipsizlik' yazıyor. Ancak elde daha biletler var. Ve sarı-lacivertliler ikramiyeyi sanki birilerine çıkartmak için her türlü bonkörlüğü sergiliyorlar. 100. yıl sezonunun da tadı giderek kaçıyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious