Zorlu Manisa'ya destek verecek

Zorlu Manisa'ya destek verecek .6938
  • Giriş : 26.10.2007 / 20:30:00

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Vestel Manisaspor'dan yalnızca sponsorluklarını çektiklerini belirterek, desteklerinin süreceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmet Nazif Zorlu, Manisa'da Seda Yemek Fabrikası'nın açılışında,
gazetecilerin sorusu üzerine, Vestel Manisaspor'un Manisalılar tarafından iyi
yönetilmesi durumunda yardımlarının süreceğini söyledi.
Vestel ve Zorlu Grubu'nun 7 yıl Manisaspor'a sponsor olduğunu ve güzel bir
takım ortaya koyduğunu kaydeden Zorlu, şöyle konuştu:
''Bir kişinin üzerine ağır yükler verirseniz iyi olmaz. Sakaryaspor maçında
biz çok acı çektik. Niye çektik, yine Manisalılar için çektik. Kimse bize sahip çıkmadı. İkili oynanınca, biz de 'bu çirkefin içinde olmayız' dedik. Biz çirkef
değiliz. Dünyaya yayılmış bir kuruluşuz. Yapılan çirkeflikten sonra biz
sponsorluktan çekildik. Manisa-Vestel özdeşleşmesi için vardık. Bugüne kadar Vestel Manisaspor'a yardım yaptık. Yapmakta da devam ederiz. Bazı şeyler çarpıtılmasın. Vestel'in yardımı sürecek.''
Sponsorluğun tamamıyla kendi üzerlerine yıkıldığını belirten Zorlu, ''Biz
futboldaki kötü gidişattan dolayı çekildik. Sana başka, bana başka. Biz bundan dolayı çekildik. Yoksa bizim Vestel Manisaspor'dan çekilmiş diye birşeyimiz yok. Mağlup sayıldığımız Sakaryaspor maçında sahaya çöp atılmamıştır. Türkiye de olmayan bir görünüş yaşanmış, iki takımın seyircisi yanyana oturmuştu. Ama kulübe ceza verildi. Biz sporda centilmenlik için vardık ama centilmenliği göremedim. Manisa'dan değil idareden göremedik'' diye konuştu. Zorlu, bir gazetecinin, ''Kulübün hesaplarında görülen 20 milyon YTL alacağınız ne olacak?'' sorusuna da kendilerinin 20 milyon YTL takıntıları olmadığını, takıma yardımlarının süreceğini ve yeni yönetimi destekleyecekleri yanıtını verdi.
''Vestel Manisaspor'a fahri başkanlığınız devam edecek mi?'' sorusunu da
Zorlu, ''Ben Türkiye'nin fahri başkanıyım. Ülkem, kurumum, ailem. Ne mutlu Türküm diyene. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Biz bunları laf olsun diye söylemedik. Bizim servetimiz mal varlığımız Türkiye içindir'' diye yanıtladı. Zorlu, Whirlpool ile Manisa'ya yeni bir dünya devi getirdiklerini ve 4 bin kişiye yeni istihdam yaratacaklarını açıkladı. Zorlu, Vestel'i aldıklarında 2 bin kişi çalıştığını, bugün ise grupta çalışan sayısının 19 bini aştığını ifade ederek, ''Avrupa'nın en büyük kompleksi Manisa'da. Manisalılar sahip çıksın'' dedi.
Zorlu, Türkiye'nin sınır operasyonu için sorulan bir başka soruya da, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirterek, ''Kimsenin şüphesi olmasın.
Gereği ne ise o yapılsın. Bana bir taş atana ben iki taş atarım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious