Zorlu: Yeni bir sektöre açılmış olduk

Zorlu: Yeni bir sektöre açılmış olduk.7136
  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Karayollarının İstanbul Zincirlikuyu'daki arazisine 800 milyon dolar ile en yüksek teklifi veren Zorlu Grubu Başkanı Nazif Zorlu, bugün yeni bir sektöre açılmış olduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zorlu, arazi üzerinde İstanbul'a yakışır güzel bir proje üretmek ve en kısa zamanda hayata geçirmek istediklerini söyledi.
Zorlu, Swiss Otelde yapılan ihalenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, açık ve şeffaf bir ihalenin gerçekleştiğini belirterek, sonucun ülkeye hayırlı olmasını diledi.
Bugün yeni bir sektöre açılmış olduklarını açıklayan Zorlu, ''Burası İstanbul'un en güzide yerlerinden birisi. Burada da Türkiye'mize yakışan, güzel bir proje üretip, İstanbul'a ve ülkemize daha fazla değer katmak istiyoruz. Bu Zorlu Grubunun ilkelerinden bir tanesidir'' dedi.
Projenin içeriğine ilişkin soru üzerine Zorlu, ''Zaten ihale şartnamesini incelediyseniz, turizm, rezidans ve iş merkezleri ile ilgili bütün şeyler de var şartnamede. İstanbul'a yakışır bir güzel proje üretmek ve en kısa zamanda bu projemizi hayata geçirmektir'' dedi.
Zorlu başka bir soruyu yanıtlarken de, 350-400 milyon dolar inşaat yatırımı öngörüldüklerini belirterek, rakamın, projenin seyrine göre inebileceğini veya yükselebileceğini kaydetti.
Ödemeye ilişkin de soru üzerin ede Zorlu, ödemeyi peşin düşündüklerini kaydederek, ''Bakacağız o günkü şartlara göre, bunun yüzde 50'si peşin, yüzde 50'si vadeli de olabiliyor, 1-2 sene. O günkü duruma bakacağız, peşin mi, vadeli mi, ona daha sonra karar vereceğiz'' dedi.
Grubun ödemeyi kredi veya kendi öz sermayesi ile yapabileceğini ifade eden Zorlu, ''Önümüzdeki günlerde düşünülecek, nasıl yapmamız gerektiğine karar vereceğiz'' dedi.
Zorlu başka bir soruyu yanıtlarken de, ''Bir pazara giriyorsun domatese, patlıcana şu fiyattan alacağım diyorsunuz, alıcısı var, 10 kuruşa alabileceğiniz şeyi 12 kuruşa da alabiliyorsunuz. Bu tabii pazar meselesi'' dedi.
Özelleştirmenin Türkiye'de bir an önce yapılması gerektiğini ifade eden Zorlu, devletin, bu yolla borç yükünü hafifleteceğini ve daha az faiz ödeneceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious