Zorunlu iniş yapan uçağın karakutusuna ulaşıldı

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Akçatı köyü Dimçayı bölgesinde ormanlık alana düşen Moldova tescilli Antonof tipi ilaçlama uçağının enkazına ulaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında Alanya ilçesinin bilinmeyen bir bölgesine bir uçak düştüğü bilgisinin alınması üzerine arama çalışmalarının gece boyunca devam ettiği belirtilerek, "Bugün saat 10.30 sularında Antonof tipi uçak enkazına Alanya ilçesi kuzeyinde Dim çayı bölgesinde ormanlık alanda ulaşılmıştır." denildi.

Uçağın zorunlu iniş yaptığı esnada gövdeden ikiye ayrıldığı, kanatlarının iniş esnasında ağaçlara çarpması üzerine kırılıp ve kullanılmaz halde olduğunun tespit edildiğinin aktarıldığı açıklamada, uçakta bulunan toplam 5 kişinin kazadan hafif yaralı şekilde kurtulduğu ve Alanya Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalenin yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, uçağın nedeni bilinmeyen bir teknik arıza sebebiyle zorunlu iniş yaptığı, olay mahallinde gerekli arama ve incelemenin sürdürüldüğünü ve karakutunun bulunarak muhafaza altına alındığı bildirildi.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Moldovalı Rizcovoi Vladimir, Taver Povel, Mihail Muian, pilot olduğu öğrenilen Sergey Gurevvech ve Kazakistanlı Murat Sultanov'un sağlık durumlarında endişe edecek bir şey olmadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious