Zuladaki eroin 'Süper Burunlar'dan kaçamadı

Zuladaki eroin 'Süper Burunlar'dan kaçamadı.9595
  • Giriş : 06.04.2008 / 14:14:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 13:56:55

Piyasa değeri 1.5 milyon YTL olan 85 kilo 430 gram eroini "süper burunlar" yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te uydu cihazı ve çanak anten ticareti yapan bir kişi, kamyonetinin tavanına kurduğu raylı sistemli zulada sakladığı, piyasa değeri 1.5 milyon YTL olan 85 kilo 430 gram eroinle birlikte yakalandı.

Eroinin bulunduğu raylı sistem düzenekli zulaları, narkotik köpekleri Kumpas ve Elit ortaya çıkardı. İlk işinde yakalandığı bildirilen zanlının İran'dan gelen eroini Hakkari'de teslim alarak Gaziantep üzerinden Avrupa ülkelerine götürmek istediği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, bir aylık bir takibin ardından 'Sahra 27' adı verilen planlı bir operasyon başlatan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uydu cihazı ticareti yapan Kazım C. (42) adlı şahsı takibe aldı. Sık sık doğu illerine gittiği belirlenen Kazım C., Hakkari'den gelirken Gaziantep girişinde durdurularak aracında arama yapıldı. Narkotik köpekleri Kumpas ve Elit'in de yardımıyla 27 KF 934 plakalı kamyonda yapılan aramada, aracın tavanında yapılan gizli bölmelere yerleştirilen 168 paket içinde 85 kilo 430 gram eroin maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınarak emniyete getirilen zanlının uyuşturucu maddeyi,yaptığı raylı sistem ile tavana yerleştirip çıkardığı belirlendi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz, sabıkası olmayan zanlının Hakkari'den getirdiği uyuşturucu maddeyi Gaziantep üzerinden Avrupa ülkelerine götürmek istediğini söyledi. Yakalanan uyuşturucunun piyasa değerinin 1.5 milyon YTL olduğunu söyleyen Yılmaz, son üç ayda uyuşturucu madde ile ilgisi olduğu belirlenen 194 kişi yakaladıklarını, bunların 46'sınun çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını bildirdi. Yılmaz, eroininin yakalanmasını sağlayan Kumpas ve Elit'i bir süre sevdi. 'Süper burunlar', çalıştırıcıları narkotik görevlileriyle yaptıkları hareketlerle de basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious