Zulüm çağının ilacı İslam'dır

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, çağımızın zulüm çağı olduğunu söylerek "Zulüm çağına en güzel ilaç ve tek çözüm İslamdır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çamdibi Atatürk Parkı'nda düzenlenen Şölene, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, sünneti yapılacak çocuklar, aileleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Yoğun bir katılımın olduğu şölende, lokma ve pilav dağıtıldı. Şölen alanında yoğun bir ilgi ile karşılanan Muhsin Yazıcıoğlu, halk oyunları ve mehter takımının gösterisini izleyerek sünnet çocuklarıyla fotoğraf çektirdi.

Gecede konuşan Yazıcıoğlu, "Savaşlardan dolayı oturup soframızda ekmek yiyemiyecek hale geldik. Niçin? Çağ, zulüm çağı olmaya devam ediyor. Bu zulüm çağına en güzel ilaç, en güzel cevap, İslam'dır. Çünkü İslam sevgi dinidir, barış dinidir, hoşgörü dinidir. İslam insanı insan gibi yaşatma dinidir. İddia edildiği gibi bir terör dini asla değildir." dedi. Kurtuluş'un Kur'an ahlakında olduğunu belirten Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları'nın çocuklarımıza bunu anlatmak için var olduğunu vurguladı.

İsrail savaşına değinen Yazıcıoğlu, şunları kaydetti :

"İsrail'in bugün yaptığı cinayettir. Soykırımdır. Filistinliler'in yaptığına terör diyenler, İsrail'in yaptığına neden terör demiyor. Tarih, İsrail'i ve onun arkasında duranları bu cinayetleri seyredenleri, bugün dünyanın gözü önünde Filistinli çocuklar Lübnanlı analar katliama uğrarken ses çıkarmayan uluslararası güçleri bir gün mutlaka yargılayacaktır."

Artan terör olaylarını değerlendiren Yazıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti :

"Avrupa diyor ki terörist yatağı olan Kandil dağına operasyonu yaparsınız AB'ye giremezsiniz. Amerika diyor ki sınırötesi operasyonu yaparsan, karşında beni bulursun. Avrupa Birliği'ne giremezmişiz. Peki burdan soruyorum: Amerika neden kendi güvenliği için Irak'a girebiliyor? Afganistan'a gelip oralardaki mağaralarda sözde terörist arıyor da, nasıl bir askeri kaçırıldı diye İsrail bütün Ortadoğu'yu yangına veriyor da, ben hergün şehit karşılayacağım ama teröriste dokunamayacağım; öyle mi? Türk'ün çocuğunun canı patlıcan mı, istediğiniz gibi doğrayacaksınız."

ıÜüOldukça renkli görüntülere sahne olan şölende çocuklar gönüllerince eğlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious