1 askerimiz saldırıda şehit oldu

Kuzey Irak'ta düzenlenen hava saldırısında 2 askerimiz şehit düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri, yaptığı açıklama ile acı haberi verdi. Kuzey Irak'ta düzenlenen hava saldırısında Giresun Eynesilli Uzman Çavuş Hakan Ergin'in şehit düştüğü öğrenildi.

Giresun´un Eynesil ilçesinde oturan ailesine acı haber bugün ulaştı. İlçede esnaf olan baba Ahmet Ergin, oğlunun şehit olduğunu söyleyen yetkililere “Vatan sağ olsun” diye karşılık verdi. Şehit haberi üzerine şehidin ailesinin oturduğu apartman ve çevresine Türk bayrakları asıldı.

İKİ AYDIR AFRİN'DEYDİ

Ailede, üç erkek kardeşten biri olan Ergin, asıl görev yeri olan Malatya´dan iki yıl önce geçici görevle Hakkari´nin Çukurca ilçesine gitti, buradan da TSK’nın Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtında görev aldı. Yaklaşık iki ay önce Suriye´nin Afrin bölgesinde görev yürüten şehit Ergin´in kendisine ait sosyal medya hesabından tank mermisiyle fotoğrafını “Türkiye Eynesil´e selamlar” mesajıyla paylaşmıştı. Ergin´in naaşı yarın ilçede düzenlenecek olan törenin ardından toprağa verilecek.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada Irak'ın kuzeyindeki bir askerî iş makinesine saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 askerimiz şehit olurken, 1 askerimiz de yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyinde yol yapım çalışması esnasında askerî iş makinesine terör örgütü mensuplarınca saldırı düzenlendiğini ve saldırıda 2 askerimizin şehit olduğunu bildirdi. Saldırıda ayrıca 1 askerimizin yaralandığı ifade edildi.

TSK'nın açıklaması şöyle:

"02 Haziran 2018 tarihinde Irak kuzeyinde yol yapım çalışması esnasında askerî iş makinesine bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen roketatarlı saldırı sonucunda, iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise ağır yaralanmıştır."

HÜRRİYET