1 kurşunla tam 4 kişiyi vurdu!

2 kişiyi öldürmek, 2 kişiyi yaralamakla suçlanan sanıktan garip savunma:

Bursa’nın Orhaneli İlçesi’nde, ikiz kardeşi Meliha Alım (37) ile eniştesi İbrahim Alım’ı (49) öldürdüğü, 2 kişiyi de yaraladığı iddia edilen Hasan Hüseyin Acar’ın (37) yargılanmasına başlandı. Çıktığı ilk duruşmada, kendisine bıçakla saldıran eniştesini korkutmak için bacağına doğru tek el ateş ettiğini öne süren sanık, “Hakim bey başka birşey hatırlamıyorum. Tek kurşunla bu kadar kişi vurulmaz” diye savunma yaptı.

Orhaneli’nin Sırıl Köyü’nde geçen Aralık ayında miras paylaşımı yüzünden çıkan kavgada, 8 kurşun ile kardeşi Meliha Alım’ı, tek kurşun ile eniştesi İbrahim Alım’ı öldürdüğü, yeğeni İlknur Alım (18) ile araya giren İbrahim Alım’ın akrabası Hüseyin Alım’ı (38) yaraladığı öne sürülen Hasan Hüseyin Acar’ın yargılanmasına başlandı.

‘SADECE BİR EL ATEŞ ETTİM’

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Nitelikli Kasten Öldürme’ ve ‘Yakın Akrabayı Öldürme’, ‘Adam yaralamak’ suçlarından hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Hasan Hüseyin Acar ilk kez hakim karşısına çıktı. Yöneltilen suçlamayı kabul etmeyen Acar kendini şöyle savundu:

“Köyde evli kızkardeşimin, başkalarıyla ilişkisi olduğu söyleniyordu. Bunu konuşmak için eniştemin yanına gittim. ‘Neden bunlar konuşuluyor?’ diye sorduğumda bana, ‘Sen karımın kahyası mısın. İster tek başıma istersem iki kişiyle kullanırım’ diyerek beni tersledi. Ben de sinirlenip yanından ayrıldım. Bir gün sonra bu kez kardeşimle ikimizin üzerine olan tarlanın paylaşımını konuşuyorduk ki, enişme bana bıçakla saldırdı. Ben de tabancamla korkutmak için bacağına sadece bir el ateş edip kaçtım. Jandarmaya teslim olduğumda eniştemi, kız kardeşimi öldürüp iki kişiyi de yaraladığımı öğrendim. Şaşırdım. Bir kurşunla bu kadar kişi vurulmaz.” Mahkeme heyeti yargılamayı tanıkların dinlenmesi eksik evrakların beklenmesi için ertelerken, sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

VATAN