1 lirayı bozmadı diye marketçiyi öldüresiye dövdüler

İzmir'de bir markette terör estiren maganda, güvenlik kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Önce işyerinden ayrılan bir süre sonra da 5 arkadaşıyla geri dönen maganda market sahibi ve kardeşini tekme tokat dövdü. Kavga anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bu görüntüler İzmir'in Buca ilçesindeki bir marketten. Markete gelen kimliği belirsiz bir kişi market sahibinin kardeşinden elindeki bir YTL'yi bozmasını istedi. Şaka gibi gelen bu isteği, marketçi bozuk para olmadığını söyleyerek geri çevirdi. Belli ki 1 YTL bozdurmak isteyen şahsın maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmekti.Tehditler savurarak marketten çıkan maganda 10 dakika sonra beş kişiyle beraber geri döndü. Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği bu görüntülerde markete dalan maganda ve arkadaşları doğrudan kasada duran market sahibinin kardeşine yönelerek saldırdı.

Kardeş Hüseyin Muratoğlu ise saldırgana karşı sopayla kendini savunmaya çalıştı. Birbirine giren şahısların kavgasına market sahibinin yan tarafta manavlık yapan diğer kardeşleri de karıştı. Sopayı Muratoğlu'nun elinden alan maganda ve arkadaşları marketçiyi ve kardeşlerini hastanelik edene kadar dövdü.

Beş dakika süren kavgada market savaş alanına dönerken, şehir magandaları terör estirdikleri marketi terk edip izlerini kaybettirdi. Saldırıda kafalarına ve yüzlerine ağır darbeler alan Nebi, Hüseyin ve İsmail Muratoğlu kardeşler, hastanede ayakta tedavi edildi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, magandalardan birinin her gün aynı saatte markete gelen bir kişi olduğu belirlendi. Olaydan geriye ise işte bu dayak görüntüleri kaldı.