1 YTL ye karne düzeltirken sobelendiYumurta kırıp kontür çalan hırsız kameraya takıldı

Bursa'da, bir marketten telefon kontürü çalan hırsızlar güvenlik kamerasına takıldı.

‘Yumurta kırmak suretiyle hırsızlık’ yönteminin kullanıldığını belirleyen polis, kamera tarafından saniye saniye görüntülenen iki hırsızı arıyor.
Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’ndeki Muzaffer Yıldız’ın çalıştırdığı markete giren bir şahıs, yumurta aldı. Bir süre sonra şahsın arkadaşı olduğu belirlenen diğer şahıs da marketten ekmek ve bir koli yumurta aldı. Kapıdan giderken yumurtaları kıran şahıs, market görevlisi Yıldız’a yumurtalarının kırıldığını 10 adet daha yumurta almak istediğini söyledi. Bunun üzerine eline süpürge alıp marketin kapısının önündeki yumurtaları temizleyen Yıldız’a, aynı şahıs kuru temizleme dükkanının yerini sordu. Şahıs, Yıldız’ı oyalarken markete ilk giren hırsız kasadaki kontürleri alıp kaçtı. Güvenlik kamerasından habersiz olan hırsız, kontürleri alırken çevrede birisinin olup olmadığını da konrol etmeyi ihmal etmedi.

İki hırsızın işbirliği yaparak kasadaki kontürleri çaldığını anlatan Muzaffer Yıldız; “Bir şahıs geldi, önce kasanın yerini öğrendi, yumurta alıp çıktı. İkinci şahıs da aldığı yumurtaların kırıldığını söyleyip yeniden yumurta aldı. Kapının önündeki yumurtayı temizlerken diğer şahıs kasadaki kontürü alıp kaçtı. Kasanın alt tarafında bin 200 YTL para vardı, Allah’tan onu görmemiş” diye konuştu.