10 ayrı noktada zincirleme kaza

Şile otobanı üzerinde, sabah saatlerinde oluşan buzlanma nedeniyle farklı noktalarda onlarca kaza meydana geldi.

Polis, belli noktalarda güzergah alarak sürücüleri buzlanmaya karşı uyardı, ancak kazalar bütün uyarılara rağmen devam etti. Otoban üzerinde yaklaşık 10 noktada 30 dan fazla aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi.
Şile otobanı Ümraniye mevkiinde aşırı buzlanmadan dolayı meydana gelen kazalar nedeniyle ambulanslar da otoban boyunca ring yapmak zorunda kaldı. Polis ekipleri kazalara yetişmekte güçlük çekti. 34 BH 5796 plakalı aracın bariyerlere çarpması sonucu meydana gelen kaza nedeniyle, buzlu yolda durmaya çalışan 34 TU 8785 plakalı kamyon takla attı. Kamyondan fırlayan sürücü uzun süre acılar içinde kıvranarak ambulans bekledi. Bir başka noktada ise ticari taksi kaygan zeminde duramayıp bariyerlere çarptı. Seyir halindeki diğer araçlar da taksiye arkadan çarpınca, takside bulunan 2 müşteri ile sürücü yaralandı.

Otoban üzerinde meydana gelen kazalarda yaralanan 5 kişi çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazalardan yara almadan kurtulanlar ise polise ve yolları tuzlamakta geciken belediyeye isyan etti. Polis de otoban üzerindeki kazalara yetişmekte zorlandı. Kazaların devam etme ihtimaline karşı, belli güzergahlarda bekleyen ekipler sürücülere uyarılarda bulundu.

İhbarlar üzerine otoban tuzlandı. Kazaya karışan araçlar da çekicilerle çekilerek, başka kazaların meydana gelmesi önlenmeye çalışıldı.