’10 bin Beşiktaşlı taraftar buyursun gelsin!’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye'nin en büyük olayanın statlardaki küfür olayı olduğunu söyledi.

Sarı – lacivertli kulübün lisanslı ürünlerinin satıldığı Fenerium mağazalarının Beyoğlu’ndaki mağaza açılışına katılan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada küfür olayanın biran evvel bitirilmesi için devlete ve güvenlik güçlerine büyük görev düştüğünü söyledi. Hafta sonunda oynanacak derbi maçına da değinen Yıldırım şöyle konuştu;

“Türkiye’nin en büyük sorunu statlardaki küfür olayıdır. Bu küfürler gün geçtikçe Anadolu’ya sıçramakta ve engellenemez duruma gelmektedir. Bugün bana, Nihat Özdemir’e, geçmişte Ali Şen’e yapılan küfürlere devletin dur demesi lazım önlemesi gerek. Burada devlete ve medyaya büyük görevler düşüyor.

Daha önce yapılan derbi maçları güvenlik toplantılarında alınan kararlar uygulanmıyor. Bizim içimizdeki bazı yöneticiler yanlış yapıyor. Galatasaray’ın da Beşiktaş’ın da bazı yöneticileri belli gruplara ve bazı taraftarlara bilet temin ediyor. Futbol Federasyonu’nun içine kadar gidmiş yönetimlerde görev almış bazı kişiler de bazı taraftarları besliyor. Ben bunların kimler olduğunu biliyorum. Benim bildiğim gibi devlet de bunları biliyor ve acil önlem alınmalı.”

– EDEBİYLE GELEN BEŞİKTAŞLI’YI EN İYİ YERDE AĞIRLARIZ” –

Başkan Yıldırım, tribünlerdeki çirkinlerin gerçek beyefendi taraftarları kaçırdığını da belirterek, Anadolu’ya örnek olmaları gerektiğini söyledi.

Yıldırım, özellikle Beşiktaş tribünlerinde kendisine yapılan küfürlerden çok rahatsız olduğunu da belirterek, “Bana yapılan küfürleri ben önlerim demişim gibi haberler çıkıyor. Bunlar doğru değil. Yapılan güvenlik toplantısında dile getirdim. Statlardaki küfürleri devlet ve güvenlik güçleri önlemeli. Ben önlerim demedim. İsterse maça 10 bin Beşiktaşlı gelsin ama edebiyle gelsin. Bu kendini bilmezler iyice azıttılar. Aileleriyle gelen Beşiktaşlıları stadımızın en güzel yerine oturtur ve en güzel şekilde ağırlarız. Devlet bir kaç çapulcuya pabuç bırakmamalı” dedi.

Başkan Yıldırım, pazar günü oynayacakları Beşiktaş maçıyla ilgili olarak ise yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Beşiktaş ile oynayacağımız maça gelirce, bizim şampiyon olmamız için bu maçı kazanmamız gerek. Beşiktaş’ı yeneriz, bu sorun değil ama olaylara sportif bakmamız lazım. Anadolu’ya iyi örnek olmamız lazım. Fakat her geçen gün artan küfür olayı seyirciyi tribünlerden kaçırıyor. Bu seyirciyi tekrar statlara çekmemiz için acillen gerekli tedbirler alınmalı, küfür olayı, ve gerçek taraftarın stattan kaçması büyük sorun.”

– 42. FENERİUM MAĞAZASI BEYOĞLU’NDA AÇILDI –

Bu arada Fenerbahçe Kulübü’nün lisanslı ürünlerinin satıldığı Fenerium mağazalarının 42.’si Beyoğlu’nda açıldı.

Mağazanın açılışını Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve bazı yöneticiler yaparken, açılışa ilgi gösteren kalabalık taraftar topluluğu, başkan Yıldırım’a sevgi gösterisinde bulundu.

Yurt içi ve yurt dışındaki mağazalarda 2 bin 500’e yakın ürün çeşidiyle taraftarlara hizmet sunan Fenerium mağazalarının toplam 4 bin 126 metrekareye ulaştığı bildirildi.