10 bin meşe palamudu toprakla buluşacak

Çorum'da çevre gönülleri tarafından kurulan Gökkuşağı Çevre Derneği (GÖKÇEDER), 10 bin meşe palamudunu toprakla buluşturuyor.

İki yıl önce kurulan GÖKÇEDER, çevrenin korunmasına yönelik yaptığı eğitim ve ağaçlandırma faaliyetlerine devam ediyor. Daha önce Çorum’un değişik bölgelerine binlerce fidan diken dernek, 10 bin meşe palamudunu toprakla buluşturmak için gün sayıyor.

Hafta sonu düzenlenecek olan program hakkında bilgi veren dernek başkanı Mehmet Karakuş, merkeze bağlı Osmaniye köyünde 10 bin meşe palamudu dikeceklerini söyledi. Köylülerden gelen talep üzerine Osmaniye’yi seçtiklerini ifade eden Karakuş, köy muhtarı ile ağaçlandırılacak bölgeyi seçtiklerini kaydetti. Meşe palamutlarının dikimi için 19 Kasım’da Osmancık yolu üzerindeki Osmaniye köyünde bir etkinlik düzenleyeceklerini açıklayan Karakuş, “Dernek üyeleri, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılacağı meşe palamudu dikimine tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. İnsanımızın bu etkinliğe katılarak eline çapa almasını, çevre için emek harcamasını ve bu duyguyu yaşamasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

10 bin meşe palamudunun uzmanlar eşliğinde toprağa ekileceğini açıklayan Karakuş, geniş bir alanı ağaçlandırmayı amaçladıklarını aktardı. Karakuş, katılım ve bağış için tüm çevre gönüllerinin desteğini beklediklerini de sözlerine ekledi.