10 yıl sonra yeniden görmeye başladı

Yozgat'ta ameliyat ettirilen kişi, 10 yıllık aradan sonra yeniden görmeye başladı.

Sorgun ilçesinin Babalı köyünde oturan Habib Avşar (50), 10 yıl önce enkaz odunlarını kırarken, çıkarmaya çalıştığı çivinin şakağına saplanması sonucu sağ gözünün kör olduğunu, daha sonra da sol gözünün kendiliğinden kapandığını belirtti.

İstanbul’da özel bir doktora muayene olduğunu ve çivi saplanan gözünün yeniden görebilme imkanının bulunduğunu öğrenen Habib Avşar, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in desteği ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurarak yardım talebinde bulundu.

Kaymakam Meftun Dallı başkanlığında toplanan vakıf yönetimi, Avşar’ın göz ameliyatı için gerekli olan 7 bin YTL’nin verilmesini uygun gördü. 10 gün önce İstanbul’a giden Avşar’ın 3 saat süren ameliyat sonrasında sağ gözü açıldı, görmeye başladı.

Sevinçle Sorgun ilçesine dönen Avşar, Kaymakam Meftun Dallı, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve vakıf yöneticilerini ziyaret ederek, teşekkür etti. 10 yıl aradan sonra yeniden görmeye başlayan Avşar, “Uzun yıllar bir insanın çevresini, yakınlarını, sevdiklerini görmeden yaşaması çok zor. Bu duygu anlatılamaz. Yeniden görüyor olmamın sevinci de ifade edilemez” dedi.