10 yıldır kaçak balık ürettiği yeni anlaşıldı

Muğla'nın Milas ilçesinde 10 yıldır kaçak çalıştırıldığı iddia edilen balık çiftliğine Muğla Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, bin 200 YTL idari para cezası uyguladı.

Dalyan beldesinde 10 yıldır faaliyet gösteren ve 4 toprak havuzdan oluşan balık çiftliğinin kaçak olduğu iddiaları sonrasında, Muğla Tarım İl Müdürlüğü’nün talimatı ile bölgede inceleme yapan ekipler, balık çiftliğini izinsiz işlettiği iddia edilen kooperatife bin 200 YTL idari para cezası kesti.

Dalyan beldesinde 10 yıldır kaçak çalıştırıldığı öne sürülen balık çiftliği hakkında jandarma ve tarım müdürlüğü ekiplerinin tutanak tutarak, ceza uygulamasının ardından, kaçak olduğunu iddia edilen balık çiftliğinin sahipleri Milas Kaymakamı Bahattin Atçı’yı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştüler.

Çiftliği işleten kooperatif yetkililerinin ellerinde ”çiftlikte 50 bin balık üretme” izni olduğuna dair bir belge bulunduğu, kaymakamlığın adı geçen belgeyi kimin verdiğine dair inceleme başlattığı bildirildi.

-MİLAS KAYMAKAMI-

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla Valisi’nin verdiği talimat doğrultusunda başlatılan soruşturmanın sürdüğünü belirterek, ”Kaçak olduğu iddia edilen balık çiftliği ile ilgili her türlü evrak inceleniyor. Milas İlçe Tarım Müdürlüğü personeli hakkındaki idari soruşturma ise Muğla Tarım İl Müdürlüğünce yürütülüyor” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesinde 10 yıldır kaçak çalıştırıldığı iddia edilen balık çiftliği hakkında jandarma ve tarım müdürlüğü ekipleri tutanak tutmuş ve Muğla Valiliği, iddialar üzerine soruşturma başlatmıştı.